Ahmet Davutoğlu'nu 'Başbakanımız hoş geldiniz" diye karşıladılar

Ahmet Davutoğlu'nu 'Başbakanımız hoş geldiniz" diye karşıladılar

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hafta sonu tatilini geçirdiği Şavşat ilçesinden geldiği Artvin il merkezinde vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılandı. Bazı vatandaşlar Davutoğlu'na, "Sayın Başbakanım hoş geldiniz" diye seslendi.

Şavşat İlçesi'nden eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Artvin'e gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için valilik önünde karşılama töreni düzenlendi.


Makam aracında bir süre telefonla görüşen Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, araçtan inerek yöresel kıyafetli kız ve erkek çocuklardan çiçekleri aldı.


CHP'li Kart AK Parti kongresinin iptali için başvurdu


CHP Kurultay tarihi açıklandı


Telefonla görüştükten sonra araçtan inen Davutoğlu'nu Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çelik, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile vatandaşlar karşıladı.


Geçmişten günümüze Türkiye güzelleri


Çiçek veren çocukları öpen Davutoğlu, daha sonra da  vatandaşlarla tokalaştı.


Bu sırada bazı kişiler Davutoğlu'na, "Sayın Başbakanım hoş geldiniz" diye seslendi.


Halk oyunları gösterisi sonrasında folklorcülerle hatıra fotoğrafı çektiren Davutoğlu için alkış tutanlar, "Artvin seninle gurur duyuyor" sloganları attı.


Artvin'in doğal güzellik anlamında ülkenin en güzel köşelerinden birisi olduğunu ifade eden Davutoğlu, "Artvin'in doğal güzelliklerinin korunması adına hepimize çok büyük görevler düşüyor. Yaylalarımızın bu güzel esintisinin sürmesi ve bir taraftan da doğa turizmine açılarak dünyaya tanıtılması çerçevesinde bize büyük görevler bekliyor.   Herkes hayatında bir kere Artvin'in görmeli, bu güzellikleri temaşa etmeli. Bu doğal güzellikleri yaşatmak hepimizin görevi" diyerek açıklamasını noktaladı.


Artvin Valisi Kemal Cirit, Davutoğlu'na ziyaret anısına plaket hediye etti.


Konuşan otomobiller geliyor

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS