"AK Parti'yi tökezletmek için birileri bir şey düşünüyor"

"AK Parti'yi tökezletmek için birileri bir şey düşünüyor"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2015 seçimlerinin AK Parti için büyük bir sınav olacağını belirterek, "Önümüzdeki seçimler için tuzaklar kurulabilir, birleşmeler olabilir, yeni iftiralar olabilir, yeni engellemeler çıkabilir. O yüzden olur veya olmaz 2015 seçimlerinde AK Parti'yi tökezletmek için birileri bir şey düşünüyor. O zaman uyanık olacağız" dedi.

Partisinin ilçe başkanlığı kongresi için Zonguldak'ın Devrek İlçesi'ne gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, öğle namazını Merkez Yeni Cami'de kıldıktan sonra, Hamidiye Anadolu Lisesi Spor Salonu'ndaki kongreye geçti.

Burada konuşan Arınç, 13 yıl önce iktidar olacaklarına inanarak partiyi kurduklarını söyledi.

Bu günlerde yeni uyduruk partiler kurulduğunu, arkasında halk desteği olmadığını ifade eden Arınç, "Onlar gibi parti değiliz. Onlar marti, biz partiyiz" dedi.

13 yıl boyunca başlarını öne eğmediklerini, hiçbir seçimin sonucundan endişe duymadıklarına belirten Arınç, şöyle konuştu: "Allah'a güveniyoruz. Milletimizin de bizi destekleyeceğini biliyoruz. Biz yola çıkarken, 'ilkeli siyaset yapacağız, kararlı ve cesur olacağız' diye söz verdik. Bizden önce de iktidarlar geldi. Ama 'höt' denildiğinde istifayı seçtiler. Elleri titredi. Kaçtılar, saklanacak yer aradılar. Halbuki milli irade sizsiniz. Siz bize oy veriyorsunuz. Bizim de o emanete sahip çıkmamız lazım. Asker istemedi diye, yüksek yargı parti kapattı diye, şu böyle oldu, bu böyle oldu diye korkup kaçacak değiliz. Milletten aldığımız emaneti sokakta bırakmayız. Ölümüne Allah'ın izniyle bu emanete sahip çıkarız."

"Önümüzdeki seçimler için tuzaklar kurulabilir"

CHP'yi eleştiren Arınç, "Hele CHP'nin eski sabıkaları ortaya çıkınca ne kadar 'değiştim' dese de kar etmiyor. Değişmek programla, icraatla olur. Teşkilatlanma çalışmasıyla olur. Bütün bunları millet görmüyor mu? İşte son anket AK Parti yine yüzde 50 bandında. CHP yine yüzde 25, MHP yüzde 13 gibi görülüyor" dedi.

2015 seçimleri için partilileri uyaran Arınç koınuşmasını şöyle sürdürdü: "Önümüzdeki seçimler için tuzaklar kurulabilir, birleşmeler olabilir, yeni iftiralar olabilir, yeni engellemeler çıkabilir. O yüzden olur veya olmaz 2015 seçimlerinde AK Parti'yi tökezletmek için birileri bir şey düşünüyor. O zaman uyanık olacağız. Birbirimizi çok seveceğiz. Birbirimizin aleyhinde hiç olmayacağız. Birbirimize kuvvet olacağız. Disiplinli bir parti olacağız. Ne konuşuyorsa baştaki, sondaki de aynı şeyi konuşacak. Bizde çekişme olmayacak. Tekrar iktidar olduğumuzda 2019'a kadar seçim olmayacak. Kılçıksız balık gibi. Her şeyi yapacağız."

İkindi ezanı okurken konuşmasına ara veren Arınç, o sırada ayakta duran bir kişiyi protokoldeki yerine oturttu. Arınç'a, konuşmasının ardından dünyaca ünlü Devrek bastonu hediye edildi. Arınç, daha sonra ilçeden ayrıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS