Atlara don giydirmeyene 500 euro ceza

Atlara don giydirmeyene 500 euro ceza

İtalya'da bir kasabanın yerel yönetimi, atların sokakları kakalarıyla kirletmesini engellemek için ilginç bir karar aldı. At sahiplerine hitaben her yere “Atlara don giydirin" afişleri asan yönetim, buna uymayana ise 500 Euro'ya kadar ceza kesileceğini duyurdu. 

İtalya'nın kuzeyindeki Cremona iline bağlı 4 bin nüfuslu Pignano kasabası belediyesi, ilk bakışta “provokasyon" ya da “şaka" gibi algılanan sıradışı bir kuralla dikkatleri üzerine çekti. Kasabanın birçok yerine “At muhteşem bir hayvandır, ama onu sadece hayvan gibi görme: onlara don giydirin" yazılı afişleri asan belediye, bu şekilde sokakların at kakasıyla kirletilmemesini sağlayacak bu kuralı vatandaşlarına duyurmuş oldu.Yerel yönetim aynı afişlerde, hayvanlarına don giydirmeyip, doğayı kirleten at sahiplerine ise 50 ila 500 Euro arasında ceza kesileceğini de kaydetti.  


Şehit yüzbaşının yakınlarından sosyal medyadaki iddialara tepki


Cemil Bayık, Demirtaş'ın 'amasız silah bırak' çağrısına yanıt verdi


Kürt gençlerden Erdoğan'a mektup: ''Edi-bese''


“DON KURALININ FAYDASINI GÖRDÜK"


Aşırı sağcı Kuzey Ligi (Lega Nord) partili Belediye Başkanı Rosolino Bertoni, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kasabamızdaki, bu don kuralının faydasını gördük. İsteyen at sahiplerine geri dönüşümlü, çocuk bezine benzeyen donlar veriyoruz. Kasabamızın kirlenmesini istemiyoruz. Yaptığımız duyuru bir provokasyon değildir: at pisliklerini engellemeye kararlıyız" diye konuştu. Kent içinde gezi amaçlı kullanılan atların sahiplerine bu kurala uymaları çağrısı yapan Bertoni, “Kentsel görünümü korumak için adaplı olunmalı" diye ekledi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS