Avcılar'da sokak müzisyenlerine saldırı

Avcılar'da sokak müzisyenlerine saldırı

İstanbul Avcılar'da sokak müzisyenliği yapan Grup Mektup'un üyeleri saldırıya uğradı. İddiaya göre, saldırganları yakındaki bir caminin imamı, "Bunlar Yahudi marşları çalıyor, durdurun" diye tahrik etti.

İstanbul Avcılar ilçesinde Havuz Meydanı adı verilen yerde sokak müzisyenliği yapan Grup Mektup üyeleri, bir grubun saldırısına uğradı. İleri Haber'den Rıfat Doğan'ın haberine göre, cami imamının müzik grubuna yönelik "Bunlar Yahudi marşları çalıyor, durdurun bunu" şeklinde sözler sarf ettiği iddia edildi.


Sokak müzisyenleri isyanda


Taksim'in sokak müzisyenleri...


Saldırıya tanık olan E.O. olayı şöyle anlattı:


"Sokak müzisyenlerinin müzik yaptığı yerin az ilerisinde bir cami var. Camidekilerin bu müzik grubundan rahatsızlık duyduklarını daha önce duymuştum. Ben onlarla konuştuğumda 'Bizi buradan kovmaya çalışıyorlar' demişlerdi. Geçen Cumartesi akşam saatlerinde imam, 'Burada Yahudi marşları çalıyor. Bunu durdurun' diye konuşmuş. Bu sözlerden sonra bir adam ve iki çocuk yanlarındaki pitbull cinsi köpeklerle sokak müzisyenliği yapan gençlere saldırdı. Saldırgan müzik grubu üyelerine 'Ben Müslümanım. Senden hesap soracağım' diye tehdit etti. Saldırganların sözleri üzerine çevrede bulunanlar da provoke oldu ve çocukları oradan kovmaya çalıştı. Grup üyeleri camiye sığınmak zorunda kaldı. Daha sonra polis ya da zabıta geldi. Onlar da çocukları 'daha fazla provoke olmayın' diye uyarıyor ve onlar da gençleri kovmaya çalıştı. Olay bu şekilde gelişti."


Saldırı anı kamerada


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS