Baba Hanifi Aydemir: "Oğlum fırında çalışıyordu"

Baba Hanifi Aydemir: "Oğlum fırında çalışıyordu"

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından Jandarma Karakoluna uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırı sırasında çıkan çatışmada kurşunlara hedef olan 16 yaşındaki Orhan Aslan ile 15 yaşındaki Muhammet Aydemir'in cenazesi Erzurum'da yapılan otopsi sonrası Diyadin ilçesine getirildi.

Aslan ve Aydemir'in cenazesi Ağrı Belediye eş başkanları Sırrı Sakık ve Mukaddes Kubilay'ında bulunduğu yaklaşık 500 kişinin katılımı ile toprağa verildi.


Cenaze töreni sonrası konuşan Sırrı Sakık, "Aslında bu eli kanlı olanlar terör estirerek sizin birliğinizi tarumar etmek istiyorlar. Onlara inat direneceğiz ve bütün değerlerimize sahip çıkacağız. Son 10 gündür bu mezarlığa geliyoruz ve 4 faili meçhul, ama biz faillerini biliyoruz. Kimlerin tetiği çektiğini biliyoruz. Bu işin failleri bizzat devlettir. Bu kardeşlerimizin katili bizati devlettir. Burada önceki gün 3 masum insan katledildi. Bunlar silahsızdı. Bunlar daha çocuktu. Birisi imam hatip lisesinde öğrenciydi" dedi.


Muhammet Aydemir'in annesi Sevgül Aydemir, oğlunun bir haftadır fırında çalıştığını söyledi.


Dağlıca'da 3 asker şehit oldu


Oğlunun lise 3'ncü sınıf öğrencisi olduğunu belirten anne Aydemir, "Bir haftadır kendi harçlığını çıkarmak ve ekmeği için çalışıyordu. Bunlar çocuğumdan ne istemişler, neden oğlumu öldürmüşler. Benim çocuğum kendi halindeydi, çalışıyordu eve bir ekmek getirmek için. Ben oğlumun hakkını istiyorum. Ben yandım kimse yanmasın. Barış olsun" dedi.  


Kuzey Kore kendi saat dilimine geçti


Baba Hanifi Aydemir ise şu iddialarda bulundu:"Dün ben iki defa emniyete gittim. Küfürle, dipçikle ve kovalamayla beni dışarıya attılar. Savcılığa çıktım, suç duyurusunda bulundum. Savcıyı ben getirdim olay yeri incelemesi için. Daha tutanağı tutulmamıştı. Eğer çocuklar çalışmasaydı emekçi olmasaydılar derdik doğrudur. Oğlum fırında çalışıyordu."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS