Bahçeli'den iç güvenlik paketine sert tepki

Bahçeli'den iç güvenlik paketine sert tepki

Grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırşehir'de yaptığı mitingi eleştiren MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısnın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İç güvenlik paketiyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Bahçeli, "Paket geçerse Türkiye felakete sürüklenir. Önce polis devleti olur sonra yok olup gider" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın miting yapmasını eleştiren Bahçeli, "Erdoğan nerede miting yaparsa biz orada olacağız ve halkla buluşacağız" dedi.

İşte Bahçeli’nin açıklamalarının satır başları:

- Sözümüz söz her kesimi kucaklayacağız. Sözümüz söz Türkiye’yi kurtaracağız. 17-25 diliyle konuşanlara 29 Ekim kudretiyle cevap vereceğiz. Sömürge kayışlarıyla bağlanan Türk milleti küllerinden yeniden doğrulduysa en önemli pay tarihten aldığı güçtür. Türk milleti tarih içinde kademe kademe mesafe almıştır. 139 yıl önce ilan edilen birinci meşrutiyetle birlikte parlamento oluşmuştur. 1920 bir bakıma milli bir yorumdur. Gazi Mustafa Kemal ilhamını Türk milletinden almıştır.

"Kırşehir'de oy istemesi hukuki travma"

- Ruh köküne düşman iç ve dış tehlikelere karşı kötü bir duruma düşmüştür. Gözümüzü dört açalım. Bereket versin ki zalime karşı koyma gücümüz yüksektir. Artık Recep Tayyip Erdoğan kendisini Türk milletinin önünde görmektedir. Yan tesirler Erdoğan’ın basiretine bulaşmıştır. Anayasa taşıyamaz bir şahsiyetle yüzyüze kalınmıştır. Erdoğan demokrasi sayesinde gelmiş ama en büyük zararı yine Erdoğan vermiştir. Cumhurbaşkanı makamıyla meydanlara inmiştir, günlük politikaya girmiştir. Erdoğan 30 Ocak’ta Kırşehir’de AKP’ye oy istemesi hukuki bir travmadır. Kırşehir’de destek aramış ve AKP’ye oy istemiştir. AKP’ye oy dilenmiştir.

"Hedefi Türkiye'yi cehenneme çevirmek"

- Erdoğan’ın aklı, derdi koltuktur. Hedefi Türkiye’yi cehenneme çevirmektir. Erdoğan anayasayı delik deşik etmiştir. Sicilinde beyaz nokta kalmamıştır.

- Erdoğan’dan cumhurbaşkanı olmaz demiştim. Yine aynı yerdeyim, yine aynı görüşteyim. Diyeceksiniz ki, Erdoğan bugün cumhurbaşkanı…

- Türk milletini AKP’ye oy verip vermeyenleri ayırt eden bu adamdan cumhurbaşkanı olur mu? Sorarım sizlere…

"Kuzey Kore'ye bakın Erdoğan'ı göreceksiniz"

- Erdoğan cumhurbaşkanı mıdır? Yoksa AKP’nin eş başkanı mıdır Bu şahıs nasıl olur da bir siyasi parti lehine oy istemiştir. Bu, dünyanın neresinde vardır. Bu tip bir küstahlığa nasıl tahammül edilecektir.
Kuzey Kore’ye bakın. Görünüş halinde Erdoğan’ın aynısının tıpkısını göreceksiniz. Erdoğan artık bizi mecbur bırakmış, konumundan dolayı saygınlığını da nezdimizde kaybetmiştir. Ettiği yemini sayısız kere çiğnemiştir, bu bizi çok rahatsız etmiştir.

"Şeref kristallerini düşürüp arayan şahsiyet"

- Erdoğan yemin etmiştir. Peki Erdoğan, namustan ne anlamakta, şereften ne anlamaktadır?
Erdoğan bundan sonra ruh heybesinden düşürdüğü şeref kristallerini düşürüp de arayan ama bulamayan bir şahsiyet olacak anılacaktır.

- Erdoğan tüm yatırımını 7 Haziran sonrasına yapmaktadır. AKP başkanlık sistemini getirmeye çalışmaktır. Bu yolla anayasal sınırlarını aşmıştır. AKP, PKK, İmralı arasında bir al-ver süreci kurulmuştur .

"Çoban kulübesine yatıp şahlık rüyası görenler..."

- Erdoğan 2014’te rakibini aşağılamak için vazo, saksı ve monşer diyerek hakaret etmiştir.
Bugünlerde vazonun kim olduğu, saksılığa kimin özendiği, çoban kulübesine yatıp şahlık rüyaları görenlerin kimliği iyice berraklaşmıştır.

- Erdoğan’ın beyazı aldatmadır. Başkanlığı savunduğunu söyleyen Erdoğan yabancıları piri olmaya karar vermiştir

- Biz hangi Erdoğan’ a itibar edeceğiz? Başkanlık özentidir diyen Erdoğan’a mı, yoksa başkanlık peşinde koşan Erdoğan’a mı?

- Türkiye kaç Erdoğan’la muhataptır. Başak yayınlarından çıkan kitapta sorulan sorulara verdiği cevaplara bakın. Bize göre Erdoğan  bu kitabı okumamıştır. Okuduysa da kafası basmamıştır.

- Kuzu’nun  başkanlık sistemini yazdığı kitabının 31. Ve 32. Sayfasında başkanlık sistemini anlatmıştır.
Sayın Kuzu şöyle yazmıştır; “Başkancı devletlerin en önemli özelliği iktidarın kişiselleştirilmesidir”
Sayın Kuzu başkanlık sistemine iyi demek zorunda kalmıştır. Erdoğan’ın istediği Kuzu’nun kitabında itiraf ettiği başkancıl sistemdir. Felaket kapımızda uçurum dibimizde.
Erdoğan haramı yedi, tarihi yedi, özgürlükleri yedi, dur demezsek devleti de milleti de yemek üzeredir.
Fason ve fotokopi Başbakan ise orada burada zaman kaybetmektedir.

"Erdoğan'ın miting yaptığı yerde..."

- Merkez bankasına faiz baskısı yaptın, doları fırlattın. Önüne gelen herkesi korkuttun. Ama senin de korkacağın günler yakındır. Erdoğan nerede miting yaparsa biz orada olacağız ve halkla buluşacağız.

- Bu zihniyet 24 Ocak günü muhtarlara “Türkçü zannediyorsunuz ama onlar üst akla çalışıyor” demiştir. Üst akılla çalıştığımız ispatlamazsa Erdoğan namerttir. Üst aklın ne olduğunu açıklamak zorundadır.


İç güvenlik paketine karşı çıktı


Grup toplantısnın ardından soruları yanıtlayan Devlet Bahçeli hükümetin hazırladığı ve meclis gündeminde olan iç güvenlik paketine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Paketin yasalaşması halinde Türkiye'nin felakete sürükleneceğini söyleyen Bahçeli, " Türkiye önce polis devleti olur sonra yok olup gider" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS