Bakan'dan uyarı: "Kilitleriz kardeşim"

Bakan'dan uyarı: "Kilitleriz kardeşim"

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Canının isteği gibi beton dökmek istersen, kilitleriz kardeşim. Canın isteği gibi bina yapıp vatandaşa satarsan, biz onu kilitleriz" dedi.

Güllüce, Bağcılar Belediye tarafından Göztepe Mahallesi'nde gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm törenine katıldı. Törende konuşan Güllüce inşaatçıları uyardı.


"Yeni Türkiye'nin şehirleri de farklı olmalı. Binaları da farklı olmalı" diyen Güllüce, "Bazen bakanlığımızı eliştiriyorlar, "Efendim bakanlık işlerimizi kilitliyor"... Canının isteği gibi beton dökmek istersen, kilitleriz kardeşim. Canın isteği gibi bina yapıp vatandaşa satarsan, biz onu kilitleriz. Canının istediği gibi malzeme kullanıp, fayansı güzel diye vatandaşa ev satmaya kalkarsan biz onu kilitleriz"diye konuştu. Güllüce güzel ve çağa uygun bina yapanlara ise her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.


Binalar törenle yıkıldı


Göztepe Mahallesi'ndeki Barınkent Sitesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışması için yıkımı başlatan Bakan Güllüce, yenilemenin 18 ayda yapılması için yüklenici firma temsilcisinden söz aldı. Törenin ardından eski site blokları törenle yıkıldı.


İndirim isteği


Törenin ardından Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı'nın önünü kesen mahalle sakinleri, kendilerinden istenen paranın yüksek olduğunu söyleyip indirim istedi. 60 bin TL'lik bedeli ödeyemeyeceklerini söyleyen vatandaşlar İBB Başkanı Kadir Topbaş'tan da yardım istedi. Topbaş da, vatandaşların isteğini Çağırıcı'ya yönlendirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS