Başbakan Erdoğan'dan yine 'mezhep' vurgusu

Başbakan Erdoğan'dan yine 'mezhep' vurgusu
AA

Kayseri'de konuşan Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "Ey Kılıçdaroğlu, bak bu ülkede Alevi olan vatandaşım ben Alevi'yim diyemiyordu. Niye korkuyorsun? Sen de. Rahat ol. Bu bir ayrımcılık değil. Ben de Sünniyim. Sünni olduğumu rahat rahat söylüyorum" dedi.

Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Kayseri'de düzenlediği mitingde halka hitap etti.


Ezidiler yaşadıklarını anlattı


Cumhuriyet Meydanı'nda konuşan Erdoğan, "Ey Kılıçdaroğlu, bak bu ülkede Alevi olan vatandaşım ben Alevi'yim diyemiyordu. Niye korkuyorsun? Sen, de. Rahat ol. Bu bir ayrımcılık değil. Ben de Sünniyim. Sünni olduğumu rahat rahat söylüyorum. Bunlar zenginliktir, fakirlik değil. Tasavvufta bir kaide var. Birlikten çokluk doğar. Yani kesrette vahdet anlayışı... Hemen kalemşörleri devreye girdi. 'Başbakan ayrımcılık yapıyor' diye. Hayır, ben tam aksine birliktelik yapıyorum. Korkma diyorum, rahat ol. Bu topraklarda Alevisi ile Sünnisi ile tüm etnik unsurlarla beraber yaşadık. 77 milyon yine beraberiz. Yeter ki silaha sarılmasınlar. Yeter ki silahlı eylemlere, şiddete sarılmasınlar" diye konuştu.


Mahmur kampı IŞİD'in eline geçti


Anneler ve kızları 


En çok satan kitaplar

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS