Batman'da 17 yıldır kayıp olan kişinin öldürüldüğü iddiası

Batman'da 17 yıldır kayıp olan kişinin öldürüldüğü iddiası

Batman'da 9 Kasım 1998'den bu yana kendisinden haber alınamayan Cevzet Soysal'ın eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'un "İn" kitabında öldürüldüğüne ilişkin yer alan iddia üzerine ailesi, olayın sorumlularının bulunmasını istiyor.

Soysal'ın eşi Kaside Soysal, 17 yıldır 6 çocuğu ile her gün eşinden gelecek bir haber beklediklerini söyledi. "Bize yıllardır acı üstüne acı yaşattılar" diyen Kaside Soysal, şöyle dedi: "Bu olay ortaya çıktıktan sonra öldürüldüğünü anladık. Her an gelecek ümidi ile yaşadık. Bu kitapla öldürüldüğünü öğrendik. Bari kemikleri bulunsun da Fatiha okuyabileceğimiz bir mezarı olsun. Her şeyi biliyorlar, nereye gömdüklerini de biliyorlar. Onları Allah'a havale ediyoruz. Yeter artık, acı kaldıracak gücümüz kalmadı. 6 çocuğumu yetim büyüttüm." Babası kaybolduğunda 1 yaşında olan kızı Müslime Soysal da babasının öldürüldüğü haberini öğrendiği gün 18 yaşına girdiğini söyledi. Yıllardır baba özlemi ile yaşadığını ifade eden Soysal, "Çocukluğumu geçiremediğim babamla, gençliğimi geçirmenin ümidi ile yıllardır yaşıyordum. Ama almış olduğumuz bu haberle bütün ümitlerim yerle bir oldu" dedi. Babasının öldürülmüş olma ihtimali üzerine dönemin emniyet yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunan Mücahid Soysal da babasının kaçırılmadan önce sürekli tehdit edildiğini anlattı.


Babasının İslam'ı yaşadığı için öldürüldüğünü savunan Soysal, "İslam'ı yaşadığı için bunu hazmedemeyenler babamı katletti. Babamın kemikleri çıkartılana kadar bu davadan vazgeçmeyeceğiz. Bu olay aydınlatılırsa birçok faili meçhulün de aydınlanacağına inanıyoruz" diye konuştu.


Etiyopya'da Erdoğan'ı karşılama töreninde şok!


Somali'de Türk heyetine bombalı saldırı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS