Bebeğinin bacağını kesen anne: "Evlilik vaadiyle hamile kaldım"

Bebeğinin bacağını kesen anne: "Evlilik vaadiyle hamile kaldım"

Kayseri'de geçen pazar günü evde doğum yaptığı sırada kız bebeğinin sağ bacağını makasla keserek öldürdüğü öne sürülen 43 yaşındaki H.Y., tedavisinin ardından kaldığı Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğumevi Kliniği Cerrahi Servisi'nden taburcu edildikten sonra gözaltına alındı. H.Y., evlilik vaadiyle hamile kaldığını söyledi.

Eşinden boşanan H.Y.'nin, yaklaşık 1 yıldır ilişki yaşadığı S.Ç. ile evlilik vaadinde bulunması üzerine birlikte olduğu ve hamile kaldığını söylediği öğrenildi.

Eşi O.E.'den 21 yıl önce geçimsizlik nedeniyle boşanan, yıllarca Almanya'da çalışan H.Y., 22 yaşındaki oğlu ile Kayseri merkez Melikgazi İlçesi Küçükmustafa Mahallesi'ndeki evlerinde birlikte yaşamaya başladı. Birlikte olduğu kişiden hamile kalan H.Y., bunu yakınlarından gizledi. Karnının büyümesiyle ile ilgili sorular üzerine yakınları ve arkadaşlarına, "Karnımda tümör var" diyen H.Y., hamileliğinin 8'inci ayında ilaç içerek, düşük yapmaya çalıştı.

İlaçların etkisiyle H.Y.'nin doğumu erken başladı. H.Y., iddiaya göre ters gelen kız bebeğinin makasla sağ bacağını kesti. Bebeğini parçalayarak çıkarmayı düşündüğü öne sürülen H.Y. bunu başaramayınca, 112'yi arayarak yardım istedi.

Gelen sağlık görevlileri kadını Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğumevi Kliniği Acili'ne götürdü. Durumu ağırlaşan kadının, doğum salonunda doktorların müdahalesiyle, ters gelen ölü bebeği alındı. Polise yapılan ihbar ardından evde yapılan aramada, bebeğin  kesilen sağ bacağı bulundu.

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğumevi Kliniği Cerrahi Servisi'nde tedaviye alınan H.Y., doktorların kontrolü sonrası bugün saat 11.00 sıralarında taburcu edildikten sonra gözaltına alınarak, Asayiş  Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Burada ifadesi alınan H.Y.'nin İstanbul'da yaşayan ve yaklaşık 1 yıldır birlikte olduğu S.Ç.'den hamile kaldığını söylediği öğrenildi. H.Y.'nin, "S.Ç. ile tanıştıktan sonra yakınlık kurduk. Benimle evleneceğini söyledi. Daha sonra hamile kaldım. Birlikte yaşadığım oğlum, karnımın şiştiğini fark etti. Yağlanma ve tümör olduğunu söyleyerek çevremden hamileliğimi gizledim. Doğum başladığı sırada oğlum F.E. evdeydi. Bebeğimin önce bacakları geldi. Göbek bağını kesmek istemiştim. Bacağını kestiğimi görmedim" dediği öne sürüldü.

Öte yandan otopsisi tamamlanan ve dogum sırasında öldüğü öne sürülen kız bebek cesedi, H.Y.'nin kız kardeşi R.T.'ye teslim edildi. İsmi bile konulmamış bebek cenazesi, anneannesi F.Y.'nin mezarı yanına defnedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS