TIR dorsesinde 50 köpek telef oldu

TIR dorsesinde 50 köpek telef oldu

300 sokak köpeği TIR dorsesinde bulundu. Devriye sırasında polis ekibinin ortaya çıkardığı utanç verici olay Denizli'nin Çivril İlçesi'nde ortaya çıktı. Uşak Belediye'sinin anlaşmalı olduğu firmanın evden eve nakliyat TIR'ında bulunan 300 köpek arasından 50'si sıcaktan ve havasızlıktan telef oldu. Telef olan sokak köpekleri belirlenen bir araziye gömüldü.

Denizli'nin Çivril İlçesi'nde, park halindeki bir TIR'ın dorsesini kontrol eden polis, 300'e yakın sokak köpeğini görünce şaşkına döndü. Hayvanlardan 50'sinin havasızlık ve sıcak nedeniyle telef olduğu belirlendi. Bir nakliye firmasında çalışan TIR şoförünün ifadesinde; Uşak Belediyesi ile anlaşmalı olan firmanın kendisinden, köpekleri Denizli'nin Çivril İlçesi'nde bulunan barınağın yakınına boşaltmasını istediğini söyledi.


Bugün saat 04.00 sıralarında devriye görevindeki polis ekibi, Özlem Yapı Kooperatifi karşısında, yol kenarında park halindeki TIR'ın dorsesinden köpek sesleri geldiğini fark etti.


Uşak Belediyesi evden eve nakliyatla köpek taşıdı


 


Dorseyi kontrol eden polis, 50'si havasızlık ve sıcaktan telef olmuş yaklaşık 300 sokak köpeği buldu. Bir evden eve nakliyat firmasına ait TIR'ın şoförü 57 yaşındaki O.S., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. TIR şoförü  ifadesinde; köpeklerin Uşak Belediyesi tarafından Çivril'e gönderildiğini söyleyerek, "Ben evden eve nakliyat firmasında şoför olarak çalışıyorum. Firmam ile Uşak Belediyesi'nin anlaşması var. Firmam benden, köpekleri Çivril'de hayvan barınağının bulunduğu yakın bir noktaya bırakmamı istedi" dediği öğrenildi. İfadesinin alınmasının ardından O.S. serbest bırakıldı.


Köpekler tekrar aynı TIR ile Uşak'a gönderildi 


Çivril Belediyesi Hayvan Barınağı Sorumlusu Can Güllübaş, TIR'ın bulunduğu yere çağırıldı. Bu sırada dorseden inen bazı köpekler, Güllübaş'a saldırdı. Güllübaş, köpeklerin ısırması sonucu hafif yaralandı. Bunun üzerine köpekler tekrar dorseye yüklendi.


Telef olan hayvanlar belirlenen bir araziye gömüldü. Sağlam kalan köpekler ise tekrar TIR'la Uşak'a gönderildi. Çivril Belediyesi Zabıta ekiplerinin olayla ilgili tutanak tuttuğu, Uşak Belediyesi görevlileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.


AK Partili Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, "Şoförün ifadesine göre, köpekler Uşak Belediyesi tarafından Çivril'e gönderilmiş. Köpekler, şüphe üzerine aracın kontrol edilmesiyle bulunuyor. Bunları tekrar aynı araçla geri gönderdik. Ayrıca Uşak Belediyesi görevlileri hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduk" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS