Bilal Erdoğan, CHP Aydın İl Başkanı'na hakaret davası açtı

Bilal Erdoğan, CHP Aydın İl Başkanı'na hakaret davası açtı

Bilal Erdoğan, CHP Aydın İl Başkanı'na hakaret davası açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, partinin il binasına astırdığı pankartlarla kendisine hakaret ettiğini ileri sürdüğü CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı hakkında şikayetçi oldu. Açılan maddi ve manevi tazminat davası nedeniyle Saatçı'nın yazlık evi ile 2001 model otomobiline tedbir konuldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP tarafından 17 Aralık 2014 tarihinde, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde olduğu gibi CHP Aydın İl Binası'na da üzerinde, istifa eden dört bakanın fotoğrafının olduğu ve '17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftası olsun' yazılı pankart asıldı.

Polisin pankartı indirmesinden bir süre sonra bu kez üzerinde dört bakanın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu 'Çekin kirli ellerinizi bu halkın üzerinden' yazılı ikinci pankart asıldı.

Ahmet Kural'ı öldürdüler!

Bu pankartın da polis tarafından indirilmesinin ardından üzerinde ayakkabı kutusu, para sayma makinesi ve çelik kasa fotoğrafı bulunan ve 'Halk yolsuzluğa sessiz kalmayacak' yazılı üçüncü pankart asıldı.

Meral Akşener, milletvekillerine veda etti

BİLAL ERDOĞAN, MAHKEMEYE BAŞVURDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan asılan pankartlarla kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle Aydın 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı hakkında toplam 50 bin liralık maddi ve manevi tazminat, davası açtı.

ÖSYM'den YGS sonuçlarının açıklanmasında sürpriz sinyali

Saatçı'nın Didim'deki yazlığı ile 2001 model otomobiline de tedbir de koydurtan Erdoğan'ın şikayeti üzerine, ayrıca Aydın 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde ceza davası da açıldı.

İHTİYACI VARSA OTOMOBİLİMİ KENDİSİNE BAĞIŞLAYAYIM

Bağ-Kur emeklisi ve esnaf olan CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, yazlığı ve otomobiline tedbir konulduğunu, hakkında maddi ve manevi tazminat davası ile ceza davası açıldığını belirtip, "Açılan her iki davada da cezalandırılırım. Bu davaları reddedecek hakim göremiyorum. Bilal Erdoğan'ın benim 2001 model otomobilime ihtiyacı varsa dava açmasına gerek yok gelsin kendisine bağış yapayım" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Vitrinde yaşayan manken Danimarkalıların ilgi odağı

4 Mart'ta, tedbir kararı tebligatının eline ulaştığını belirten Saatçı, avukatı Süleyman Bülbül'ün karara itiraz ettiğini de vurgulayıp, "Türkiye'de yolsuzluk ve hukuksuzluğa karşı yaptığımız mücadele karşısında üzerimize uygulanan hiçbir baskı bizi yıldıramaz. Ben davamın ve inandıklarımın mücadelesini sonuna kadar vermeye devam edeceğim" diye konuştu.