Bitlis'te hendek genelgesi yayımlandı

Bitlis'te hendek genelgesi yayımlandı

Çeşitli kentlerde polisin girmesini önlemek için mahalle aralarına kazılan hendekleri önlemek için genelge yayımlayan Bitlis Valiliği, ildeki iş makinelerinin tüm çalışmalarının kayıt altına alınarak yetkililere bildirilmesini istedi.

Polisin girmesini önlemek için mahallelere kazılan hendeklere karşı önlem almak için harekete geçen Bitlis Valiliği bir genelge yayımlayarak, ildeki iş makineleriyle ilgili yeni zorunluluklar belirledi.


Nusaybin’de hendek kapatmaya giden polislere bombalı tuzak


Valiliğin genelgesinde, "Son günlerde meydana gelen terör olaylarında iş makinelerinin sıkça kullanıldığı tespit edilmiştir. Bu çerçevede Valiliğimiz tarafından 5442 sayılı İl idaresi Kanunu'nun 11/C maddesine dayanılarak kamu ve özel sektöre ait iş makinelerinin kullanımı, sevk ve idaresi ile karar ve tedbirlerin alınması uygun görülmüştür" denildi.


Kaymakamlığa parça tesirli bomba atıldı 


Genelgede, öncelikle hizmet veren tüm iş makineleri için "iş makinesi tanıtım ve görev belgesi" düzenlenmesi istendi. İş makinesinin hangi iş için görevlendirildiği ve kaç saat çalışacağı, güzergahı da yetkililere bildirilecek. Ayrıca yaygın şekilde terör olayları olması halinde, güvenlik güçleri kendi sorumluluk alanları içindeki tüm iş makinelerine el koyarak parka çektirebilecek.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS