Bu kütüphanede her şey ücretsiz

Bu kütüphanede her şey ücretsiz

Japonya'da uzun yıllar yaşadıktan sonra Antalya Kaleiçi'nde butik otel kuran Ali Kocaman, Kaleiçi'nde herkese açık bir kütüphane ve sanat galerisinden oluşan bir kültür evi kurdu. Verde Kültür Evi Art Gallery & Library adlı kültür evinde çay, kahve, internet gibi tüm hizmetler ücretsiz veriliyor.

Antalya'nın tarihi ve turistik merkezlerinden Kaleiçi'nde uzun yıllardır kültür turizmine yönelik butik otel işletmeciliği yapan Ali Kocaman, Villa Verde adlı işyerinde, herkesin ücretsiz yararlanabileceği bir kütüphane oluşturdu.


Japon eşi Mitsuyo Kimura Kocaman ile kitap okumayı çok sevdiklerini anlatan Ali Kocaman, "Kütüphane yapmak yıllardır hayalimdi. Şimdi bunu yaptık ve herkesin gelip ücretsiz yararlanabileceği, vakit geçirebileceği güzel bir ortam oluşturduğumuzu düşünüyorum. Mutluyum" dedi. 


Çeşitli türlerde yaklaşık 1000 kitap bulunan kütüphane, 08.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmet veriliyor. İsteyen herkes gidip tarihi yapı içinde oluşturulmuş bu kütüphanede kitap okuyabiliyor veya geri getirmek şartıyla kitap ödünç alabiliyor.


Kütüphanede çay, kahve, internet gibi hizmetlerin tamamı ise ücretsiz. Ali Kocaman, isteyenlerin evlerinde okudukları kitapları, başka insanların da yararlanması için kütüphaneye getirebileceğini söyledi. Aynı zamanda resim ve sanat galerisi olarak hizmet verilen kültür evinde, belirli süreli yerel sanatçıların faydalanması için resim sergisi veya diğer sanatsal sergiler için de ücretsiz hizmet veriliyor.


Ali Kocaman, bu kültür evinin ticari amacı olmayan, kent halkının kültürel ve sanatsal gelişimine küçük de olsa destek vermek amacıyla kurulduğunu dile getirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS