Bursa'da Bonzai'ye bir kurban daha 

Bursa'da Bonzai'ye bir kurban daha 

İnsan vücudunda, geri dönülmez tahribata neden olan sentetik uyuşturucular arasında ilk sırayı alan Bonzai'den ölümlere bir yenisi daha eklendi. Son üç ay içerisinde Bonzai kullanımından dolayı 3 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından 19 yaşındaki Furkan Karataş'ta bonzai kullandığı boş bir binada arkadaşları tarafından ölü bulundu. 

Merkez Yıldırım ilçesi'nde uyuşturucu satıcılarının yoğun olduğu Beyazıt Mahallesi'nden uyuşturucu alan isimleri açıklanmayan iki genç aldıkları Bonzai maddesini içmek için saat 20.30 sıralarında Güler Sokak'ta bulunan boş bir binaya girdiler. İçeriye giren gençler yerde hareketsiz yatan arkadaşları 19 yaşındaki Furkan Karataş ile karşılaştılar. Gençler Furkan Karataş'ı uyandıramayınca durumu 112 Acil Servis ekiplerine bildirdiler. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan müdahalede Furkan Karataş'ın öldüğü belirlendi. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri Furkan Karataş'ın yanında Bonzai içiminde kullanılan çeşitli düzenekler buldular. Yapılan incelemede Furkan Karataş'ın yaklaşık 10 saat önce öldüğü belirlendi. İnceleme sonunda Furkan Karataş'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumu morguna götürüldü.Çocuklarımıza cesedi gösterin örnek olsun içmesinler Mahalle halkı bölgede çok sayıda uyuşturucu satıcısı olduğunu ve içen kişilerin ise uyuşturucuları aldıktan sonra terk edilmiş veya metruk binalarda içtiklerini söylediler. Vatandaşlar polisin yaptığı denetimlerin yetersiz olduğunu öne sürdüler. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından Furkan Karataş'ın cesedi Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderilmek için hazırlanırken polis çevrede toplanan vatandaşları olay yerinden uzaklaştırmak istedi. Bazı kadınlar, 'niye bizi uzaklaştırıyorsunuz çocuklarımız Bonzai içiyor, cesedi görsünlerde ibret alıp içmesinler' diye tepki gösterdiler. 


Üç ayda üç kişi öldü 


Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde insan vücudunda, geri dönülmesi imkansız tahribata neden olan sentetik uyuşturucular arasında ilk sırayı alan Bonzai içtiği için son 3 ayda 3 kişi hayatını kaybederken onlarca kişi ise krize girerek hastanelik oldu.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS