Çankaya Köşkü'nde "Musul" zirvesi

Çankaya Köşkü'nde "Musul" zirvesi
İHA

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün çağrısı üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın katılımıyla Çankaya Köşkü'ndebir toplantı düzenlendi. Dışişleri Bakanlığı ise, bakanlık bünyesinde 24 saat görev yapacak kriz merkezi kurulduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Musul'daki gelişmelerin ele alındığı zirve toplantısı saat 21.40'ta sona erdi.


Toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ömer Önhon katıldı.


Çankaya Köşkü'ndeki zirve 2 saat 10 dakika sürdü. 19.30'da başlayan zirveye, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile telefon görüşmesi yapan Başbakan Erdoğan, saat 20.00'de katıldı.


SİNAN OĞAN'DAN BOMBA İDDİA


TÜRKİYE NATO'YU TOPLANTIYA ÇAĞIRDI


MUSUL KONSOLOSLUĞU'NA BASKIN


REHİNELERDEN İYİ HABER


BAHÇELİ SERT KONUŞTU


SİNAN OĞAN UYARDI AKP'LİLER DALGA GEÇTİ AMA...


BM'DEN AÇIKLAMA


DAVUTOĞLU, GÖZDAĞI VERDİ


Başbakanlık'ta zirve


Bu görüşmeden önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Musul'daki gelişmelerle ilgili olarak bazı bakan ve üst düzey bürokratlarla bir araya geldi.


Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Başbakanlık Resmi Konutu'nda Musul'daki gelişmelere ilişkin bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.


IŞİD Musul'daki Türk Konsolosluğu'nu ele geçirdi


Başbakan Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantıya Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Harekat Başkanı Korgeneral Erdal Öztürk katıldı.


Maliki: 'IŞİD'e karşı gönüllü ordu kuracağız'


Kriz merkezi oluşturuldu


Bu arada Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na yapılan baskının ardından bakanlık bünyesinde 24 saat görev yapacak kriz merkezi kurulduğunu bildirdi.


Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda, "Musul'daki son gelişmeler çerçevesinde Bakanlığımız bünyesinde vatandaşlarımızın ve Musul Başkonsolosluğumuz personelinin durumlarını takip etmek üzere 24 saat görev yapacak şekilde Kriz Merkezi kurulmuştur" denildi.


Duyuruda, vatandaşların Kriz Merkezi'ne +90 312 2922950 numaralı telefondan, +90 312 2877949 numaralı fakstan ve krizmfa.gov.tr e-posta adresinden ulaşabilecekleri belirtildi.


Bakanlık tarafından daha önce yapılan açıklamada, IŞİD mensuplarının sabah saatlerinde Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na baskın düzenledikleri, Başkonsolos dahil 49 konsolosluk personeli ve personelin bazı aile fertlerini şehrin başka bir bölgesine naklettikleri belirtilmişti. Açıklamada, Musul'un Geyara ilçesindeki elektrik santralinde de 31 Türk vatandaşının aynı grup tarafından rehin alındığı da bildirilmişti.İŞTE EN MERAK EDİLEN YÖNLERİYLE 10 SORUDA IŞİD


YÜZ BİNLERCE KİŞİ MUSUL'DAN KAÇIYOR


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS