Çelik: "Yüzde 52 oy alsa da herkesin Cumhurbaşkanı olacaktır"

Çelik: "Yüzde 52 oy alsa da herkesin Cumhurbaşkanı olacaktır"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Erdoğan yüzde 52 oy alsa da herkesin Cumhurbaşkanı olacaktır" dedi.

Çelik, cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan'ın 72 milyonun cumhurbaşkanı olacağını söyleyen Çelik, "Demokrasi budur. Yüzde 52 oy alsa da yüzde yüzün cumhurbaşkanı olacaktır. Türkiye'nin etrafı yönetilmeyen komşularla sarılmıştır. Böyle bir atmosferde çok daha sıkı sıkıya kenetlenmemiz gerekiyor" dedi.

Çelik, "3 aşağı beş yukarı böyle olacağı belliydi. Bizi üzecek herhangi, bir olay olamadı. Büyük bir huzur içinde gerçekleşti. Ufak tefek olaylar dışında. Hiçbir başarı tesadüfü değildir. Her başarı ter kokar. 8 sefer sandık galibiyeti yaşandı. Halkımız, sayın Başbakanımıza Çankaya Köşkü için ruhsat verdi. Seçim bitmiştir. Herkesin birbiri için söylediği sözler umarım son bulmuştur" açıklamasında bulundu.


İşte Soma'daki seçim sonuçları...

Başbakan kim olacak?

"Başbakan'ın kim olacağına ilişkin Çelik, "Balkon konuşmasından sonra, mini bir MYK toplantısı yapabiliriz. Yarın da MKYK toplanacak. Bölünecekler, parçalanacaklar dedikleri zaman kavga etmedik. Ortak aklı egemen kıldık. MYK, MKYK ve istişare toplantılarından sonra başbakanımızı belirleyeceğiz" dedi.

"Yüzde 52 oy alsa da..."

Hüseyin Çelik sözlerine, "Demokrasi budur. Yüzde 52 oy alsa da yüzde yüzün cumhurbaşkanı olacaktır. Türkiye'nin etrafı yönetilmeyen komşularla sarılmıştır. Böyle bir atmosferde çok daha sıkı sıkıya kenetlenmemiz gerekiyor" diye devam etti.


Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en iyi tahmini yapan anket şirketi Andy-Ar


Erdoğan'dan ön balkon konuşması

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS