Çetin Doğan'dan Aytaç Yalman'a cevap

Çetin Doğan'dan Aytaç Yalman'a cevap

Çetin Doğan'dan Aytaç Yalman'a cevap

Eski 1'inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, kendisi hakkında Hürriyet Gazetesi'ne açıklamalar yapan Eski Kara Kuvvetleri komutanı Aytaç Yalman'a yanıt verdi. Doğan, Yalman'a "Açıkça yalan söylüyor. Hezeyan içindedir kendisi." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Emekli Orgeneral yaptığı açıklamada,  "Hiçbir zaman, hiçbir şekilde aykırı bir senaryo doğrultusunda bir oyun oynanmamıştır. Balyoz davası boyunca yaptığım açıklamalar ayan beyan ortada. Aytaç Yalman bize kuvvet 2010 oyununu göndereceğini söyledi. Ancak herhalde kendisinin de belirttiği gibi Ankara'nın o dönem yoğun gündeminden dolayı gönderemedi.  Biz de o zaman Yunanistan'ın karasularını 12 mile çıkarma ihtimaline karşı hazırlanan oyunu oynadık. 

Bu oyunun oynanacağını hem Genelkurmay Başkanlığı'na ilettik, hem de Kara Kuvvetleri'ne. Böyle bir bildirim yapmadan oyun oynanır mı? dedi. 
Doğan açıklamasında Aytaç Yalman'ı kastederek, "Onun başında olduğu Kuvvet Komutanlığı'nın bilgisi var. Ona ilettiler mi, iletmediler mi, onu bilemem. Kendisi açıkça yalan söylüyor. Hezeyan içindedir kendisi. Nasıl da uyduruyor... Bir kez daha söylüyorum, tüm bu seminerden Genelkurmay'ın ve Kara Kuvvetleri'nin haberi vardır. Öyle bize gelmiş 'onu değil, bunu oynayın' diye bir söz, bir laf yok. " diye ekledi. 

Aytaç Yalman: ''Görevini yapsaydı Balyoz olmayacaktı'' 

Çarşı'dan açıklama: Aklımız Vicdanımızda Kaldı!