CHP Sözcüsü Haluk Koç'tan seçim açıklaması

CHP Sözcüsü Haluk Koç'tan seçim açıklaması

CHP kanadından seçim sonuçlarına ilişkin ilk değerlendirme Sözcü Haluk Koç'tan geldi. Koç, "Bu seçimlerin kaybedeni İhsanoğlu ve Demirtaş değildir. Asıl kaybedeni temiz ve dürüst siyaset özlemi ve gerçek bir demokrasi arayışı olmuştur" dedi.

Haluk Koç, cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarıyla ilgili parti genel merkezinde değerlendirmelerde bulundu.

İşte Haluk Koç'un açıklamaları:

"İlk kez halkın doğrudan cumhurbaşkanı seçmesiyle ilgili seçim işlemini bugün tamamlamış bulunuyoruz. Adaylardan birisi yüzde 51 küsür oy alarak ilk turda cumhurbaşkanı seçildiği gayri resmi sonuçlara göre belirlenmiştir. Ülkemizin geleceğine sahip çıkmak için yaşanan tüm yanlışlıklara yolsuzluklara dur diyebilmek için sandıklara koşan tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum.


Ahmet Hakan'dan canlı yayında sert tepki

Cumhurbaşkanlığı seçimi süresince büyük bir erdemlik örneği göstererek oy veren vermeyen herkesin sevgisini kazanan halkımızın ortak adayı olarak ortaya konulan sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'na teşekkür ediyoruz.


İşte Soma'daki seçim sonuçları...

Seçim süresince ortak aday Ekmeleddin İhsanoğlu'na tüm olanaklarını ekonomik zorluklar içerisinde seferber eden CHP örgütlerine parti üyelerine ve bu sürece destek veren diğer siyasi partilerin genel başkanlarına ve üyelerine de partili olmayan yurttaşlarına da teşekkür ediyoruz.

bir teşekkür de sayın Demirtaş'a. Demirtaş'a da gerginlik yaratma gayretlerine rağmen bu süreçte ortaya koyduğu üslubundan dolayı ayrıca teşekkür etmeyi de CHP adına bir borç kabul ediyoruz.

"Tek yanlı propaganda... "

Buradan tabi ki bu işin seçim sonuçlarına dönük siyasi değerlendirmeler yapılacaktır. Ama açık ve net bir şekilde belirtmek istediğim bazı hususlar var. Bu seçimlerin kaybedeni İhsanoğlu ve Demirtaş değildir. Asıl kaybedeni temiz ve dürüst siyaset özlemi ve gerçek bir demokrasi arayışı olmuştur. Seçim süresince bu gece sonuçlar üzerinde konuşuyoruz ama. Tek yanlı propaganda altında dini ve mezhepsel her türlü ayrıştırıcı nefret dili meydanlarda bir aday tarafından kullanılmıştır.  İnanıyorum bir gün henüz uykuda olan vicdanlar bir şekilde uyanacak."


Halk 'Erdoğan' dedi!


Demirtaş: 'Yeni bir başlangıca adım atmış olduk'

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS