CHP'den TMMOB açıklaması

CHP'den TMMOB açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği'nin (TMMOB) yapısını değiştirecek yasal düzenlemelere ilişkin yazılı açıklama yaptı ve iktidarın TMMOB'un anayasal güvenceye sahip özerk yapısını parçalamak istediğini açıkladı.

Akkaya, yazılı açıklamasında, AK Parti'nin yeni bir torba yasa hazırladığını belirtti. Söz konusu yasa ile TMMOB'un anayasal mali ve idari yapısınının bakanlıklara bağlanmak istendiğini belirten Akkaya, TMMOB'un iktidarın hiç istemediği, kamu yararına davalar açarak iktidarı ifşa ettiğini ve halkın haklarını savunduğunu ifade etti.


Hacettepe Üniversitesi'nde skandal


TMMOB'un dönüşümün, kentsel değil rantsal olduğunu söylediğini dile getiren Akkaya, şunları kaydetti:


"TMMOB, kaza diye geçiştirilen iş cinayetlerinin takipçisi olmaktadır. Kaçak sarayın usulsüz yapıldığını tescillemiştir. Hidroelektrik santrallerini, ormanların ve doğanın tahribatını kamu yararına durdurmuştur. Yani TMMOB; AKP iktidarının vatanı talan etmesini ve soymasını engelledi, tekerine çomak soktu. AKP iktidarı bütün bunları yapan TMMOB'un anayasal güvenceye sahip özerk yapısını parçalamak, gücünü bölmek ve diz çöktürmek istemektedir. Mimar ve mühendislerin yapılan son saldırıyı yine aynı şevkle püskürtmek için dimdik ayakta savrulmadan, diz çökmeden mücadele edeceğine inancımız tamdır."


Putin konuştu: 'Bugünkü durumdan iki yılda çıkarız'


'Ermeni soykırımının olmadığını kanıtlayın' ödevi tepki çekti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS