CHP'nin afişlerinin indirildiğini iddia eden Sarıgül süre verdi

CHP'nin afişlerinin indirildiğini iddia eden Sarıgül süre verdi

CHP'nin afişlerinin indirildiğini iddia eden Sarıgül süre verdi

CHP'nin seçim afişlerinin indirildiğini iddia eden CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, "Gerekirse İstanbul valimizle gidip bire bir görüşürüm"' dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül Sarıyer Pınar Mahallesi'nde kendisini dinlemeye gelen partili ve vatandaşlara seslendi.

Seçimlerin demokrasi bayramı olmasını arzu ettiğinin söyleyen Sarıgül, "Avrupa'da seçimlerde her siyasi partinin görüşleri bütün televizyonlara nasıl yansıyorsa, cennet vatanımızda da bir kişi konuştuğu zaman 17 kanal onu arka arkaya yayınlamasın, diğer siyasi parti liderlerinin de  konuşmaları aynı oranda yayınlansın. O zaman demokrasi vardır."

İnterneti yasaklayan başbakanın o gün istifa etmesi gerektiğini savunan Sarıgül, "İnternet yasağı Afganistan'da olur,Pakistan'da olur, internet yasağı İran'da var. İnterneti yasaklayan başbakan o gün istifa etmesi lazım. İnterneti yasaklayan başbakanın hiçbir demokratik ülkede yeri yoktur. Bir ülkeye olimpiyatların verilebilmesi için cep telefonlarının özgür olması lazım. Adalet sistemlerinin özgür olması lazım. İnternetlerin serbest olması lazım. Hakimlere, savcılara, polislere karışmamanız lazım. Bir ülkede demokrasi olması lazım" dedi.

"İstanbul'u mu sen mi yönetiyorsun başkası mı?"

Sarıgül, "Sayın Kadir Topbaş planma bürosunu kurup başına Hüseyin Kaplan hocamızı başına getiriyor. Her şeyi planlıyor. O yüzbinlik planlarda ne İstanbul kanalı var, ne boğaz köprüsü var, ne de havaalanı var. Sayın Kadir Topbaş'a soruyorum. Yüzbinlik planları sen yaptın, bu yüzbinlik planları hangi talimatla iptal ettin. İstanbul'u sen mi yönetiyorsun başkası mı yönetiyor? İstanbul'da sayın Kadir Topbaş ile yarışacağımı zannederken bir baktım ki Ankara işin içine girdi" diye konuştu.

'Alo Fatih Saraç hattı Sarıgül için açıldı' sözlerini sarfeden Mustafa Sarıgül miting alanından gelen 'Vur vur inlesin Fatih Saraç inlesin' tezahüratlarına karşılık' "Bir dakika bir dakika. Fatih Saraç bana hafif gelir. Beni ona talimat veren dinlesin" dedi.

Sarıgül, "Etiler polis okulunun tapusu sende ise El-Kaideciler niye o maketlerin önünde poz veriyorlar. O zaman tapu sende maket başkasında. Zaten davul sende tokmak da başkasında" ifadesini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sarıgül konuşmasını şöyle sürdürdü; "Gezi olaylarında Taksim'de 7 can hayatını yitirdi. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız oraya büyüşehirin dozerlerini göndermemiş olsaydı, oradaki ağaçları yıkmamış olsaydı, o 7 tane evladımız şimdi aramızdaydı. Bugün 7 canın vefat etmesinin sorumlusu maalesef ve maalesef sayın Kadir Topbaş'tır. Sayın Kadir Topbaş'ın aday olmayı bırakın kimsenin içine, yüzüne çıkmaması lazım."

"İstanbul'da bir tek afiş bırakmam"

"Geceleri pankartlarımızı kesiyorlar. Sayın il başkanımın yarın Ak Parti İl Başkanı ile konuşmasını rica ediyorum" diyen Sarıgül, "Çarşamba günü akşam saat 12'ye kadar bu konuda bir uzlaşma sağlanmasını arzu ediyorum. Eğer uzlaşma sağlanmazsa İstanbul valimizle birebir konuşacağım. Şayet Ak Partili adayların astığı afişler duruyorsa diğer siyasi partilerin adaylarının astığı afişler yoksa o zaman Mustafa Sarıgül gençlik kolu başkanı olur. O  zaman dünyanın kaç bucak olduğunu görürsünüz. İstanbul valisi bu güvenliği sağlamazsa gece de değil gündüz sokak sokak gençleri alırım bir tek afişlerini İstanbul'da bırakmam" dedi.