Çocuk gelin ve damat, bakanlığı harekete geçirdi

Çocuk gelin ve damat, bakanlığı harekete geçirdi

Bursa’da 13 yaşındaki erkek çocuğu ile 16 yaşındaki kız çocuğunun başlık parası karşılığında evlendirildiği haberleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nı harekete geçirdi. İnceleme sonrası açıklamada bulunan bakanlık, çocukların halen ailelerinin yanında olduğu, herhangi bir evliliğin olmadığını belirtti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan, basına yansıyan "Damat13, gelin 16 yaşında" haberlerine ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, olayın araştırılması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın talimatıyla Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün aileye ulaştığı, gerekli işlemleri başlattığı ifade edildi.

13'lük damada 16'lık gelin!

Konuyla ilgili savcılık tarafından da inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Çocukların halen ailelerinin yanında olduğu, herhangi bir evliliğin olmadığı belirlenmiştir. 13 yaşındaki C.Ş'nin okula devam ettiği, N.P'nin ise eğitiminin yarım kaldığı tespit edilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı,ailelerin sosyo ekonomik olarak desteklenmesine, eğitimi yarım kalan çocuğun eğitimini tamamlaması için ilgili bakanlık aracılığıyla girişimde bulunmuştur. Çocukların takibi Bakanlığımız tarafından yapılmaya devam edecektir.


Sahipsiz kedi ve köpeklerin inanılmaz dönüşümleri

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS