Cumhurbaşkanı Erdoğan Memur-Sen Sempozyumu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Memur-Sen Sempozyumu'nda konuştu

Memur-Sen'in "Yeniden Büyük Türkiye" Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz Avrupa'nın günah keçisi değiliz. Biz Avrupa'nın parmak sallayacağı, azarlamaya kalkışacağı bir ülke hiç değiliz. O günler eski Türkiye'de kaldı" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:


Yiğit ne diyor karşımdan beni vursa gam yemeyeceğim ama arkadan gelip vurduğu zaman o alçağı hazmedemiyorum.


Önemli olan her an uyanık olmak. Açık konuşayım biz de bu konuda yanıldık, yanıltıldık.


Şimdi önemli olan gerekirse canını ortaya koyup istiklal mücadelesini verebilmektir.


Memur-Sen'e milli iradeye sahip çıktığı için, aramıza sızan hainleri farkettiği için teşekkür ediyorum. Siz oyunu farkettiniz. O tuzağı bozdunuz. Milletin seçtiği bir başbakan sabık başbakan denilerek tutuklandı, hapsedildi, idam edildi. Bakın senaryo aynı. Değişen bir şey yok.


Elimize geçenlere baktığımızda şunları görüyoruz; Seçilmiş başbakana bu defa da dönemin başbakanı diyorlar. Ama siz buna müsaade etmediniz.


Ulusal güvenliğimizi tehdit edenlere karşı sizinle birlikte mücadele veridk. 30 Mart'ta, 10 Ağustos'ta başarıyla birlikte verdik. Dönemin başbakanı diye fezleke hazırlayanlar şu anda dönemin haşhaşileri oldu.


Beddua seanslarında ne yakıştırırsanız yakıştırın. Bİlin ki sizin tuzaklarınızın üzerinde allahın tuzakları var.


40 yılın tezgahını 1 yılda silip süpürmek mümkün değil Memur olabilmek için gece gündüz ders çalışan yıllarca hayali kuran ama çalınan sınav sonuçlarıyla hayalleri gaspedilen gençler için daha çok mücadele edeceğiz.


Bir grup eli kalem tutan gazete ilanı vermişler. Gazeteciler tutuklanmış içeri atılmış vesaire. Bizim cezaevlerimizde yedi tane mahkum gazeteci vardır. Bunların içinde polis öldüren var. Evlerinde silah bulunduranlar var. Şİmdi son olarak bu operasyonda içeri alınan gazeteci de legal görünüm altında illegal bir yapının şekillenmesinde gayreti olanlar arasında. Belki onunla beraber başkaları da alınacaktır.


Uluslararası medyadan bazıları bunlara inanarak türkiye aleyhine kamoanya yapıyorlar. Buradan tüm dünyaya açık açık ifade ediyorum. Dünyanın hiçbir yerinde medya Türkiye'deki kadar serbest değildir. O kadar serbesttirler ki demokratik ülkeler de dahi asla müsaade edilmeyen nefret suçlarını her gün işleyebilmektedir.


İnanın bunu Amerika Birleşik Devletleri'nde yapamazlar. Avrupa Birliği'nde bu manşetleri atamazlar.


Almanya'da bir dergiye baskın yapıldığında 17 gazeteci sorgulandığında Almanya'ya seslerini çıkaramadılar. Fransa'da bir gazeteci çocuklarının önünde işkenceye maruz kaldığında görmediler.


Biz Avrupa'nın günah keçisi değiliz. Biz Avrupa'nın parmak sallayacağı, azarlamaya kalkışacağı bir ülke hiç değiliz. O günler eski Türkiye'de kaldı. Avrupa bizi eleştireceği yerde gitsin kendi içinde artan ırkçılığa, islamafobiye çare bulsun.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS