Davutoğlu: Bundan sonra akacak her kandan Demirtaş sorumludur

Davutoğlu: Bundan sonra akacak her kandan Demirtaş sorumludur

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Güvenlik Paketi hakkında yaptığı açıklamaya Başbakan Davutoğlu'ndan çok sert bir yanıt geldi. Davutoğlu "Bundan sonra şehirleri kan gölüne çevireceklerini söylüyorsa dökülecek her kandan Demirtaş sorumludur" dedi.


Başbakan Davutoğlu'nun Polonya'daki temaslarını izleyen Doğan TV Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Davutoğlu'nun açıklamalarını CNN TÜRK izleyicilerine aktardı.


Başbakan Davutoğlu, Demirtaş'ın Güvenlik Paketi'ne tepki göstererek, "Yasayı miting ve eylemlerle engelleyeceğiz. Bu yasayı çıkarırsan ters teper. Korkmaz, sokağa çıkarlar" demesi üzerine çok sert bir cevap verdi. Davutoğlu, ''Çözüm süreci ile ilgili zihnimiz her zaman berrak oldu, tereddüt yaşamadık. Demirtaş'ın ''Güvenlik Paketini sokaklarda engelleriz'' açıklaması çok sorumsuzca. 1 Ekim'de yaptığımız görüşmede böyle konuşmuyordu. Demirtaş'ı uyarıyorum; Bundan sonra şehirleri kan gölüne çevireceklerini söylüyorsa dökülecek her kandan Demirtaş sorumludur. Kamu düzeni herkese lazım, Demirtaş'a da lazım" dedi.


Sırrı Süreyya Önder'den yanıt geldi


Davutoğlu ayrıca şunları dile getirdi:


- Paralel yapı ile örgüt arasındaki görüşmeleri biliyoruz. Bu irtibatı kamuoyu bilmeli.


- 3.göze ihtiyaç yok, kamu önderleri ile konuşacağım. İyiniyetli oldukları sürece süreç devam eder. 


- Nepotizme (kayırma, akrabacılık) her zaman karşıyım. Atamalar yasal yapılmışsa karşı çıkmayız. Dosya açtılarsa biz de dosya açarız. Kılıçdaroğlu kendi döneminde SSK'da kaç yakınını işe aldı acaba? 


Selahattin Demirtaş'tan CHP'ye çağrı


 


 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS