Devir teslim töreninin detayları

Devir teslim töreninin detayları

Halkın seçtiği ilk Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, görevini Abdullah Gül'den 28 Ağustos'ta devralacak.

Recep Tayyip Erdoğan, halkın oylarıyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı oldu. Resmi olarak ise görevine 28 Ağustos'ta yemin ettikten sonra başlayacak. 28 Ağustos'ta 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den görevi devralacak. 


Çankaya Köşkü'nden devir teslim töreni hakkında alınan bilgilere göre Recep Tayyip Erdoğan önce mecliste Cumhurbaşkanlığı yemini edecek ardından mazbatasını alacak. Sonrasında Anıtkabir'e çelenk bıracak. 


Sonrasında artık oturacağı Çankaya Köşkü'ne eşi Emine Erdoğanla birlikte gidecek. Çankaya Köşkü'nde askeri bir törenle karşılanacak. Köşkün A kapısı önünde Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül, Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan beraber 4'lü fotoğraf çektirecekler. Fotoğraf çekiminden sonra resepsiyon salonuna geçecekler. Salonda sadece dördü oturacak. Önce Abdullah Gül, ardından Recep Tayyip Erdoğan konuşma yapacak. Konuşmaların ardından 12.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü Çankaya Köşkü'nden uğurlayacak ve eşi Emine Erdoğan ile birlikte 2 no'lu resepsiyon salonundan konuklarla bir araya gelecek.


Gül'ün veda resepsiyonuna Erdoğan da katıldı


Dünyanın Erdoğan'a bakışı 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS