Ekmeleddin İhsanoğlu Trabzon'da

Ekmeleddin İhsanoğlu Trabzon'da

MHP ve CHP'nin cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmalarına ilişkin "Seçim çalışmalarına Yozgat'ın ardından Trabzon'dan başlamak hem tarihi hem coğrafi hem demografik hem siyasi ve kültürel bakımdan çok önemli" dedi. Ekmeleddin İhsanoğlu, bir gazetecinin hangi takımı tuttuğunu sorması üzerine, "Bu sorulur mu? Bize her yer Trabzon. Medarı iftiharımız. Biz artık Trabzonspor'dan Avrupa Şampiyonluğu ve dünya kupası istiyoruz" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları için eşi Füsun İhsanoğlu ile uçakla Trabzon'a gelen İhsanoğlu'nu, Trabzon Havalimanı'nda CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, CHP İl Başkanı Yavuz Karan, MHP İl Başkanı Muammer Demeli, DSP İl Başkanı Hadiye Solmaz ve partililer çiçeklerle karşıladı.

Kısa süre havalimanında VIP salonunda dinlenen İhsanoğlu, daha sonra üzerinde "Türkiye'nin Cumhurbaşkanı" yazılı otobüse bindi.İhsanoğlu, daha sonra kendisini takip eden konvoy ile Karadeniz Sahil Yolu güzergahını kullanıp Beşirli Mahallesi'ne kadar gitti, ardından kent
merkezinde konaklayacağı otele geldi.

Şehir turu sırasında bazı vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak İhsanoğlu'na sevgi gösterisinde bulundu. İhsanoğlu da otobüsün camından el sallayarak vatandaşları selamladı.

Trabzon'da şehir turu attıktan sonra konaklayacağı otele gelen Ekmeleddin İhsanoğlu ile eşi Füsun İhsanoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ekmeleddin İhsanoğlu, bir gazetecinin hangi takımı tuttuğunu sorması üzerine, "Bu sorulur mu? Bize her yer Trabzon. Medarı iftiharımız. Biz artık Trabzonspor'dan Avrupa Şampiyonluğu ve dünya kupası istiyoruz" yanıtını verdi.

Seçim çalışmaları çerçevesinde Yozgat'ın ardından Trabzon'a geldiği, bunun özel bir anlamı olup olmadığının sorulması üzerine İhsanoğlu, şunları söyledi: "Ülkemizin bu önemli köşesinden başlamak, Karadeniz'e, Türkiye'nin bir kesimine, Türk milletinin çok dinamik bir kesimine ulaşmak, onlarla hemhal olmak, onlara anlatmak, onların dertlerini dinlemek ve buradan bütün Türkiye'ye bunu yaymak. Buradaki dinamizmi biliyorum. Çünkü çok arkadaşım var.

Daha önceden de Trabzon'a geldim, gerçekten Karadeniz'in incisi Trabzon. Buradaki siyasi faaliyetler her tarafa yayılıyor. Zaten Trabzonspor bizatihi büyük bir kurumdur. Türkiye çapında bir müessesedir. O bakımdan seçim çalışmalarına Yozgat'ın ardından Trabzon'dan başlamak hem tarihi hem coğrafi hem demografik hem siyasi ve kültürel bakımdan çok önemli."

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun eşi Füsun İhsanoğlu da bir soru üzerine Karadeniz'e ikinci kez geldiğini ifade ederek, "Bu mevsimde ilk defa geldim. Çok daha yeşil gördüm, çok daha gelişmiş gördüm" dedi.

Füsun İhsanoğlu, eşinin cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin soruya ise "Biz biliyorsunuz çok yorucu ve uzun bir görevden yeni dönmüştük Türkiye'ye. Sıla hasreti vardı, aile hasreti vardı. Onun için ilk başlarda pek sıcak değildim ama hayırlısıyla inşallah Allah muvaffak eyleyecek" cevabını verdi.

 Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, cuma namazını İskenderpaşa Camisi'nde kıldı, ardından Meydan Parkı'nda oturup vatandaşlarla sohbet etti

Parkta vatandaşlarla sohbet etti


CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, İskenderepaşa Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından Atatürk Alanı'ndaki Meydan Parkı'nda ve Uzun Sokakta vatandaşlarla sohbet etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS