Ekmeleddin İhsanoğlu'nu kızdıran "Mason" iddiası

Ekmeleddin İhsanoğlu'nu kızdıran "Mason" iddiası

Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Mason musunuz?" sorusuna "Delillerini ortaya koysunlar. İftiradır, günahtır. İddia edenler ispat etsinler" diye yanıt verdi.

Haber Türk televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Türk milletinin adayıyız derken oy kaybı endişeniz yok mu?" şeklindeki soru üzerine, "Hayır bilakis. Türk milletinin adayıyız. Türk kardeşlerimiz kendileri için Kürt diyorlar. Onlara saygı duyuyoruz. Problemlerinin çözülmesini istiyoruz. Kendileri için Kürt diyorlarsa, ben kendim için Türk'üm diyemez miyim" dedi.


CHP liderini kızdıran karar


Başbakan Erdoğan'ın anketi YSK'nın önünde


"Mason musunuz?" sorusuna İhsanoğlu, "Delillerini ortaya koysunlar. İftiradır, günahtır. İddia edenler ispat etsinler" diye yanıt verdi.


"Profesörlüğünüz sahte mi?" şeklindeki soru üzerine İhsanoğlu, "Bunu söyleyenler bari profesör olsa. Günlük gazetelerde yazarak veya çalıntı makalelerle profesör olmadım" dedi.


İstiklal Marşı polemiği


İhsanoğlu İstiklal Marşı tartışmaları üzerine, "Birisi bir şey sordu. 'Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda…' dedim. Şehitlerin yoğunluğu daha çok Çanakkale Savaşı'nda. Bunu ifade ettim. Birisi kaydetmiş yayınlamış. İfadede yanlışlık, doğruluk sürçü lisan olabilir. Birilerinin malzeme yapması. Tuhaf. Ben görmedim söylüyorlar dev ekranda bu gösteriliyor diye. Promterden kendisi yanlış okuyor. Bu normal bir şey olabilir. Örneğin kendisi, 'Ben çocuklarıma haram lokma yedirtmem yerine, helal lokma yedirtmem' dedi" diye konuştu.


Cemaat ve paralel yapıya ilişkin İhsanoğlu, "Ben kendimi aday  göstermedim. Ortak aday olarak aday oldum. Herhangi bir medya patronun desteği yok. Bunu iddia edenler Türk milletini hafife alıyor. Fikri vicdanı hür bir insanım. Bunlar tartışılmaya değmez evet ben bir projeyim. Milli mutabakat projesiyim" açıklamasında bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS