Emine Erdoğan'ı ağlatan şiir

Emine Erdoğan'ı ağlatan şiir
AA

Başbakan Erdoğan'la hayatanı kaybeden Somalı işçilerin yakınlarını İzmir'in Kınık ilçesinde ziyaret eden Emine Erdoğan, faciada ölen madencilerden Evren Sarı'nın Köseler İlkokulu 2'inci sınıf Öğrencisi Şennur Sarı, okuduğu şiirle yürek burktu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Eşi Emine Erdoğan ve İzmir Milletvekilleriyle Ak Partili Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer'i makamında ziyaret etti.

Başbakan Erdoğan basına kapalı ziyarette "İzmir'de altı ilçe kazandık. Bunların örnek olması lazım. Çok çalışın. Diğer beş belediye başkanı da ilçelerine davet etti. Oralara da gideceğim. Gelirken yollara baktım. Çok kötüydü. Yolları en kısa zamanda yap. Çok borcun olduğunu söylüyorsun. En kısa zamanda öde ve çalışmaya başla" dediği belirtildi. Başbakan Erdoğan'ın Ak Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl başkan Yardımcısı Ahmet Şimşek'e de "Sen de belediye başkanlarıyla irtibatını koparma ve çok çalış" dediği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan daha sonra babasını maden ocağında kaybeden 9 yaşındaki Şennur Sarı'yı kucağına alıp sevdi.

Daha önce okuduğu şiirle Kınık'ı ziyarete gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i ağlatan minik Şennur aynı şiiri bu kez de Başbakan Erdoğan'ın kucağında okudu.

Başbakan şiirin sonunda küçük Şennur'a sarılıp uzun süre öperken, Emine Erdoğan'ın gözlaşlarını tutamadığı dikkat çekti. Bu anlar da bir cep telefonu tarafından görüntülendi.

Başbakan Erdoğan belediye çıkışında kendisini yanlarına çağıran vatandaşlara saatini gösterip "Geç kaldım" diyerek ilçeden ayrıldı.

o şiir

Faciada ölen madencilerden Evren Sarı'nın Köseler İlkokulu 2'inci sınıf Öğrencisi Şennur Sarı, okuduğu şiirle yürek burktu.

Şennur'un yürekleri burkan 'canım babacığım' adlı şiiri şöyle:

Seni çok seviyorum

Orada mutlu mesut yaşayacaksın

Biliyorum sen cennette yatıyorsun

Biz seni her gün bakmaya geleceğiz

Biz seni göremiyoruz ama fotoğraflardan bakacağız

Sen de üzülme tamam mı babacığım

Küçük yaz demiştin ya yazıyorum

Canım babacığım seni çok çok seviyorum

İyi uyu tamam mı

Toprağın bol, mekanın cennet olsun.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS