Emir Sarıgül istifa etti

Emir Sarıgül istifa etti

Şişli Belediye Başkan yardımcısı ve vekili Emir Sarıgül görevinden istifa etti.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile Belediye Başkan yardımcısı ve vekili Emir Sarıgül arasında devam eden gerilimde istifa geldi. Emir Sarıgül, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Şişli Belediyesi'nin başkanlık binası olarak kullanılan Esentepe'deki binada açıklama yapan Emir Sarıgül, başkanvekilliği ve başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. İşte Sarıgül'ün o açıklaması:


Sizin de bildiğiniz gibi, belediyemizle ilgili bir süredir kamuoyunu meşgul eden bazı gelişmeler yaşanmaktadır. Bugün , hem bu konuda sizleri bilgilendirmek, hem de Şişli Bel. Meclisi CHP grubundaki arkadaşlarımızla aldığımız kararları paylaşacağız.Bu konuda kamuoyunun önüne çıkmaktan dolayı üzüntülüyüz. Ancak gelişmeler bizleri bu açıklamayı yapmak zorunda bırakmıştır.Bildiğiniz gibi, CHP olarak 30 mart yerel seçimlerinden sonra, yurttaşlarımızın teveccühüyle,29 meclis üyemizle beraber Hayri İnönü'nün başkanlığında göreve başladık.Ne yazık ki, zaman içinde Sayın Hayri İnönü ile meclis grubumuz arasında yönetim anlayışından kaynaklanan bir uyuşmazlık olmuştur.Hayri Bey, Meclis Grubumuza danışmadan, görüş almadan, hatta bilgi dahi vermeden, yönetimde ciddi değişikliklere gitmek istemektedir. Bir kaç gün önce, Genel Başkanımızın huzurunda, Hayri Bey ve şahsımın katıldığı bir görüşme gerçekleşmiştir.

Bu görüşmede, Genel Başkanımız, Şişlimize birlikte uyum içinde hizmet etmemiz konusunda bizlere talimat vermiştir. Ancak CHP Meclis Grubu olarak, bugüne kadar partimizin yıpranmaması, zarar görmemesi için verdiğimiz tüm uğraşlar ne yazık ki sonuçsuz kaldı.Hayri Bey, grubumuzun görüşlerini almadan istediği değişiklikleri yapma arzusunda ve bunda ısrar etmektedir. Benim adım Emir Sarıgül. Biz, koltuğa değil, halka bağlı bir siyasi gelenekten geliyoruz. Gücümüzü koltuktan değil, kendi kişiliğimizden ve halkımızın sevgisinden alıyoruz.

Gelinen bu noktada, her fırsatta Belediyeyi yönetemediğinden şikayet eden Hayri İnönü'ye istediği fırsatı vermek üzere Şişli Belediyesi Başkanvekilliği ve Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum. Sizlerin huzurunda,buradaki belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte Şişli'mize hizmet etmeye devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum. Bununla birlikte, yine 29 Meclis Üyesi arkadaşımla birlikte Gerektiğinde partimiz için her tür fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu da vurgulamak isterim.

Nasıl bir ruh halidir ki!

Ne tehdit, ne küfür. Bunlar bizim tarzımıza uygun davranışlar değildir. Bu iftiralarla ilgili olarak sayın Sarıgül hukuksal olarak gerekli davaları açmıştır. Ben de gerekli davaları açacağım. 29 tane Meclis üyem adına da üzüntülerimi belirtmek istiyorum. Buradaki mücadele sayın İnönü ile İnönü’nün yok saydığı 29 tane CHP Meclis üyesi arkadaşımızladır. Nasıl bir ruh halindedir ki nedenini bilmediğim şekilde Sayın Sarıgül’ü dahil etmektedir.

Hayri İnönü'nün eşi dün basına yaptığı açıklamada Mustafa Sarıgül tarafından tehdit edildiğini açıklamış Hayri İnönü de eşinin iddialarını doğrulamıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS