Emniyet'ten emekli ve terfi kararları

Emniyet'ten emekli ve terfi kararları

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu,118 emniyet müdürü ile 148 emniyet amirini emekliye sevk etti. Binden fazla emniyet müdürü ve emniyet amiri ise bir üst rütbeye terfi ettirildi

 


Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz başkanlığında toplanan Yüksek Değerlendirme Kurulu, emniyet teşkilatındaki emekliye sevk ve terfilere ilişkin kararlarını açıkladı.


YDK değerlendirmeler sonucunda, 13'ü birinci sınıf, 16'sı ikinci sınıf, 49'u üçüncü sınıf, 40'ı dördüncü sınıf olmak üzere toplam 118 emniyet müdürüyle 148 emniyet amirinin emekliye sevk edilmesine karar verdi.


444 üçüncü sınıf emniyet müdürü, 419 dördüncü sınıf emniyet müdürü ve 306 emniyet amiri ise bir üst rütbeye terfi ettirildi. Karar, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.


Merkez değerlendirme kurulu kararıyla da 90 başkomiserin emniyet amirliği rütbesine, 89 komiserin başkomiserlik rütbesine, 246 komiser yardımcısının ise komiserlik rütbesine terfisi uygun görüldü.


Emeklilik ve terfilere ilişkin bilgiler, polnet sayfasından emniyet personelinin kullanıcı adı ve şifresiyle öğrenilebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS