Erdoğan: "Köşk seçiminde ters köşe yapabiliriz"

Erdoğan: "Köşk seçiminde ters köşe yapabiliriz"
AA

Avrupa seyahati sırasında uçağına aldığı gazetecilere konuşan Başbakan Erdoğan, 17 Aralık sürecinin hala devam ettiğini söyledi, paralel yapı ile ilgili olarak, "Düzenleme bitsin binlerce dava açacağız" dedi. Cumhurbaşkanlığı süreci ile ilgili de açıklamalar yapan Başbakan muhalefetin adayının resmen belli olmasını beklediklerini belirtti.

Avrupa seyahatlarinden dönüşte uçağına davet ettiği, Akşam, Yeni Şafak, Star ve Sabah gazetelerine konuşan Başbakan Erdoğan, ağırlıklı olarak paralel yapı ile ilgili mesajlar verdi.

"Yargıçlar devleti ülkeyi bitirir" diyen Başbakan, 17 Aralık operasyonunun da halen devam ettiğini söyledi:

"Asıl manidar olan, Başbakanlığı dinleyenler, böcek koyanlar, Teftiş Kurulu'nun çok ciddi tespitlerine rağmen serbest bırakıldı. Kimi savcılıkta, kimi mahkemeler tarafından. 17 Aralık darbe girişimi bitmedi, 25 Aralık teşebbüsü bitmedi. Başbakan'ı dinleyenler, ofisine böcek koyanlar bırakılıyor. Burada paralel yargı yoksa, nerede var? İçerde, dışarıda olanlar var. Kaçmış olanlar var. Kırmızı bültenler yayınlamaktan dava açmaya kadar her şey olacak. Onlar nasıl bize yüzlerce dava açtı, biz de onlara yüzlerce, binlerce dava açacağız."


IŞİD'in eşi benzeri olmayan serveti!


Erdoğan cumhurbaşkanlığı seçimi için de, "Bakarsınız biz de ters köşe yaparız" diyerek muhalefete mesaj verdi. Aday açıklamayı 3 Temmuz'a bıraktıklarını dile getirdi:

"Çünkü önce muhalefetin adayının belli olması gerekiyor. Şu anda muhalefetin adayı kesin mi? Hayır. Kesinleşmesi için Meclis'te önergeye imzaları atsınlar, sonra ismini Yüksek Seçim Kurulu'na bildirsinler. Son ana kadar her şey olabilir. Adaylığın son günü olan 3 Temmuz çok önemli. Bir bakarsınız ters köşe yapmış olabiliriz.

Başbakan Erdoğan Musul'da rehin tutulan Türkler ile ilgili olarak da takipçisiyiz, temaslar devam ediyor, bizim için önemli olan vatandaşlarımızın salimen dönmelerini sağlamak. İfadelerini kullandı."


Gökçek'e hacker şoku!


Bakan oğlu pazarda işportacı oldu


Gazetecinin yargılandığı davada 'Valinin 'g.tü' savunması

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS