Esenyurt'ta gergin gece

Esenyurt'ta gergin gece

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bir kadının hayatını kaybettiği trafik kazasını protesto eden mahalleli yolu trafiğe kapatınca polis müdahale etti.

Esenyurt Talatpaşa Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde akşam saat 17.00 sıralarında toplanan kalabalık bir grup, dün akşam saatlerinde hafriyat kamyonunun altında kalarak yaşamını yitiren Nahire Altan adlı kadının öldüğü yola set ve trafik ışıkları  konulması için gösteri yaptı.


Bu sırada, önce caddeye bağlanan ara sokakları kasalar ve ağaç parçalarıyla dolduran bir grup gösterici, daha sonra caddeyi tamamen trafiğe kapattı.


Göstericiler, çöp konteynerleri ve kaldırım taşlarıyla yola barikat kurarak, bu barikatları ateşe verdi.


Ardından da polis ekiplerine taş ve şişeler atıldı. Bir grup göstericinin de yol kenarında bulunan zabıta kulübesini ateşe verdiği görüldü. Polis ekipleri, saat 22.00 sıralarına kadar göstericilere müdahale etmedi.


Göstericilerin yolu trafiğe açmaması üzerine, polis ekipleri göstericilerin üzerine TOMA'dan tazyikli su sıktı ve gaz bombasıyla müdahale etti.
 
Müdahalenin ardından, eylemciler polis ekiplerine taş ve sopalar atarak karşılık verdi.


Gerginliğin büyümesi üzerine, bir grup mahalleli polis amirleriyle görüştükten sonra, göstericilerin yanına giderek olayların yatışmasını sağladı.


Olaylar saat 23.30 sıralarında son bulurken, belediye temizlik ekipleri de caddeye TOMA ve Akrep eşliğinde gelerek temizlik çalışması yaptı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS