Eşini kaşıkla döven kadına uzaklaştırma cezası

Eşini kaşıkla döven kadına uzaklaştırma cezası
(Fotoğraf temsilidir)

Edirne'nin Süloğlu İlçesi'nde kocası H.G.'ye şiddet uyguladığı öne sürülen S.G.'ye Aile Mahkemesi tarafından 'Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun' kapsamında 1 ay evden uzaklaştırma cezası verildi.

2012 yılında çıkarılan Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanun bu kez mağdur bir erkek için uygulandı.

Süloğlu İlçesi'ne bağlı Tatarlar Köyü'nde 2005 yılında evlenen 36 yaşındaki H.G ve 33 yaşındaki S.G. çifti, geçen pazartesi akşam yemeğinde işsizlik nedeniyle tartıştı.

S.G., tartışma sırasında eşi H.G.'ye "evde hayvan gibi oturuyorsun, git iş bul" diyerek elindeki kaşıkla vurup şiddet uyguladı.

Bunun üzerine Edirne Cumhuriyet Savcılığı'na giden H.G., eşinin kendisini dövdüğünü öne sürerek şikayetçi oldu.

Alınan ifadesinin ardından Cumhuriyet Savcısı talimatıyla Edirne Devlet Hastanesi'nden H.G.'ye yüzündeki hafif yara nedeniyle 'basit tıbbi müdahaleyle iyileşir' raporu verildi.

Savcılık başvurusu üzerine Edirne Aile Mahkemesi, Seniye G.'ye 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında 1 ay evden uzaklaştırma cezası verdi.

Çocuklarıyla İstanbul'a gitti

Kararın tebliğ edilmesinin ardından eş S.G., 2 yaşındaki erkek, 5 yaşındaki kız çocuklarını da yanına alarak önceki gün İstanbul'daki ailesinin yanına gitti.

Evinde tek başına kalan H.G., işsiz olduğu için eşiyle tartıştığını ve kendisine kaşıkla vurup şiddet uyguladığını söyleyerek, "2005 yılında görücü usulüyle evlendik. Uzun süredir evde tartışıyoruz. Bana 'çalış' diyor ama burada hayvanlarım var, onlara baktığım için başka bir iş bakmadım. Bu yüzden yemek masasında tartıştık. Daha sonra bana kaşıkla vurdu. Tartıştığımız zamanlarda bana şiddet uyguluyordu. Ben de savcıya gittim, uzun süredir bana kötü davrandığını, dövdüğünü anlattım. Aile Mahkemesi de evden uzaklaştırma cezası verdi. Eşim 2 çocuğumu da alarak İstanbul'daki ailesinin yanına gitti. Ondan boşanmak istiyorum" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS