Eşini kayınpederinin evinde rehin aldı!..

Eşini kayınpederinin evinde rehin aldı!..
DHA

Gaziantep'te elindeki tabancayla kayınpederinin evini basan 41 yaşındaki Eyüp Tangüleç, kavga ettikten sonra kendisini terk eden eşi Tuba Tangüleç'i rehin aldı.

Gelen polisler Eyüp Tangüleç'i eşini bırakması için ikna etmeye çalıştı.

Polislerle konuşan eşinin bir anlık dalgınlığından faydalanan Tuba Tangüleç dışarıda bekleyen yakınlarının yanına koştu. Ardından Eyüp Tangüleç, tabancayı başına dayayarak intihar etmek istedi.

Eyüp Tangüleç, yanına getirilen oğluna sarıldıktan sonra teslim oldu.

Olay bugün öğle saatlerinde Çağdaş Mahallesi, 51'inci Sokak'ta meydana geldi.

İddiaya göre Gazikent Mahallesi'nde oturan Eyüp Tangüleç eşi Tuba Tangüleç'le dün akşam saatlerinde bilinmeyen bir nedenle kavga etti.

Kavga sonrası biri erkek, diğeri kız 2 çocuğunu yanına alarak babasının Çağdaş Mahallesi'ndeki evine giden Tuba Tangüleç geceyi burada geçirdi.

Eşinin gece boyunca telefonlarına cevap vermemesine sinirlenen Eyüp Tangüleç, yanına aldığı tabancayla kayınbabasının evine giderek, eşi Tuba Tangüleç'i ve çocuklarını almak istedi.

Eşinden olumsuz yanıt alan Eyüp Tangüleç, tabancayla eve girerek eşini rehin aldı.

Bu sırada evde bulunan Tuba Tangüleç'in çocukları, annesi, babası, kız kardeşi ve Antalya'dan misafirliğe geldiği öğrenilen akrabaları kendilerini evin dışına atarak polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis çevrede geniş güvenlik önlemi alarak Eyüp Tangüleç'i eşini bırakması için ikna etmeye çalıştı. Eşi polislerle konuşurken bir anlık dalgınlığından faydalanan Tuba Tangüleç de evin dışına çıkarak kapıda bekleyen yakınlarının yanına gitti.

Uyuşturucu kullandığı iddia edilen Eyüp Tangüleç, eşinin dışarıya çıkmasının ardından tabancanın namlusuna kurşunu sürdükten sonra şarjörü polise vererek tabancayı başına dayadı. Çocuklarını istediğini söyleyen Tangüleç, polisin yaklaşık 2 saatlik çalışması sonrasında ikna edilerek tabancasını teslim etti. Bu sırada Tangüleç'in ismi öğrenilemeyen baldızı çocuklarla birlikte eve girdi. Eyüp Tangüleç, içeride boynuna sarıldığı oğlu ile birlikte dışarıya çıkarak polise teslim oldu.

Polis Eyüp Tangüleç'i ifadesini almak üzere Şahinbey Emniyet Müdürlüğüne götürdü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS