Eski savcı Mehmet Yüzgeç de aranıyor

Eski savcı Mehmet Yüzgeç de aranıyor

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında "örgüt kurma" ve "hükümeti ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklama talebiyle yakalama kararı bulunan ve yurt dışına kaçtığı belirlenen eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın iadesi için Adalet Bakanlığına müzekkere yazılacak. Mehmet Yüzgeç de aranıyor.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından haklarında tutuklama talebiyle yakalama kararı çıkarılan şüpheliler Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç'in yakalanması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının, Öz ve Kara'nın Gürcistan'dan iadesi için Adalet Bakanlığına müzekkere yazacağı belirtildi. Müzekkerenin Adalet Bakanlığı tarafından Dışişleri Bakanlığına gönderileceği ve Gürcistan ile olan suçlu ve hükümlülerin iadesi konusundaki anlaşma doğrultusunda girişimlerde bulunulacağı öğrenildi.


Zekeriya Öz böyle gitmiş


Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın Ermenistan'a kaçtığı açıklandı


Telefonunu evde bırakmış


Zekeriya Öz ve Celal Kara'yla aynı gerekçeyle hakkında tutuklama talebiyle yakalama kararı çıkarılan Mehmet Yüzgeç'in de karardan sonra telefonlarını bırakarak evden ayrıldığı, ancak yurt dışına çıkıp çıkmadığı konusunda somut bir bilgiye henüz ulaşılamadığı kaydedildi. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda, Yüzgeç'in teknik ve fiziki takibinin yapılarak yakalanması amacıyla çalışma yürütüldüğü belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS