"Fırat Çakıroğlu'nu kendi arkadaşları bıçakladı" iddiası

"Fırat Çakıroğlu'nu kendi arkadaşları bıçakladı" iddiası

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) Ege Üniversitesinde çıkan olaylar sırasında hayatını kaybeden ülkücü Fırat Çakıroğlu ile ilgili açıklama yayınladı.

Evrensel gazetesinin yayınladığı açıklamada ülkücülerin bir kafe içerisinde kalan Kürt bir öğrenciyi linç ettiği öne sürülyor. Açıklama şöyle devam ediyor:


"Buna karşılık yurtsever-devrimci öğrenciler özsavunma haklarını kullanmaya çalışmış olsalar da 200 kişilik bir saldırıya karşı Ege Üniversitesi metro istasyonuna geri çekilmişlerdir. Olay sırasında farklı ilçelerin ülkü ocakları sorumluları öncülüğünde yurtsever öğrenciyi linç ettikleri sırada reis diye hitap ettikleri Fırat adlı şahsı kendi arkadaşları bıçaklamış ve gelen ambulansa 45 dakika engel olan arkadaşları şahsın ölümüne sebep olmuştur. Böylelikle yurtsever-devrimci-demokrat öğrencilere alçakça komplo kurulmuştur”


Üniversiteside kavga: 1 ölü


'Öldürülen kişinin yurtsever-devrimciler veya YDG-H İzmir güçlerimiz tarafından öldürüldüğü haberlerinin gerçek dışı olduğunun altını tekrar çiziyoruz' ifadesinin kullanıldığı açıklamada, 'Açıklamamıza inanmıyorsanız olayın doğruluğunu teyit etmek için ÖGB'den mobese görüntülerini isteyin' denildi.


Başbakan, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun babasını aradı


Kılıçdaroğlu'ndan Ege Üniversitesi çağrısı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS