Geniz eti ameliyatında hayatını kaybetti

Geniz eti ameliyatında hayatını kaybetti

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'ndeki devlet hastanesinde geçirdiği geniz eti ameliyatının ardından komaya giren ve ailesi tarafından özel bir hastaneye götürülen Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Recep Şahin'in oğlu 11 yaşındaki Muhammet Eray yaşam mücadelesini kaybetti. Cenazesinde aynı yaştaki arkadaşları, Eray'ı ilk sırada saf tutarak uğurladı.

Beşiktaş taraftarı olan ve Doğanspor'un minikler takımında futbol oynayan Nurullah Narin Orta Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi Muhammet Eray Şahin, geçen 14 Ağustos günü Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde geçirdiği geniz eti ameliyatının ardından komaya girdi. Ailesi Muhammet'i aynı ilçedeki özel bir hastaneye götürdü. Burada doktorların yaptığı tüm müdahalelere rağmen Muhammet'in sağlık durumu değişmedi. Geçen Cuma günü ise Muhammet'in beyin ölümü gerçekleşti.

Baba Recep Şahin Çerkezköy Devlet Hastanesi ve ameliyatı yapan doktor hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunurken, oğlunun başka bedenlerde yaşaması için organların bağışlanmasına karar verdi. Ancak Muhammet'in ihmal nedeniyle öldüğü iddiası ve şikayeti nedeniyle organ naklinden vazgeçildi. Cumartesi günü ise tüm vücut fonksiyonlarını yetiren Muhammet vefat etti.

İlçeyi yasa boğan ölüm

Küçük çocuğun ölümü ailesini, futbol oynadığı Doğanspor'u ve Çerkezköy'ü yasa boğdu. Dün Hacı Fahri Zümbül Efendi Camisi'nde düzenlenen cenaze namazına Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Cenazeye gelenlerin taziyelerini kabul eden baba Recep Şahin ayakta durmakta güçlük çekti. Babayı yakınları ve arkadaşları teselli etmeye çalıştı.

Arkadaşları ön safta

Öğle vakti cenaze namazını Çerkezköy Müftüsü Yusuf Tuna kıldırdı. Namazda ön safta Muhammet'in birlikte futbol oynadığı takımın küçük oyuncuları yer aldı. Muhammet Eray Şahin kılınan namazın ardından Türbedere Mezarlığındaki aile kabristanında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Hastane yönetimin ise olayla ilgili inceleme başlattığı belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS