Gökçek-Arınç gerilimi: Savcılık soruşturma başlattı

Gökçek-Arınç gerilimi: Savcılık soruşturma başlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı; Halkın Kurtuluş partisi, CHP'li Atilla Kart ve bazı vatandaşların suç duyurusu üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında "görevi kötüye kullanmak, zimmet", Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hakkında ise " görevi kötüye kullanma, suçu gizleme" iddiasıyla soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yapılan suç duyuruları sonrasında hakkında soruşturma başlattı.

Bülent Arınç'ın dünkü "Melih Göçek bu yapının kucağında oturmuştur ve Ankara'yı bu yapıya parsel parsel satmıştır" demişti. Bu açıklaması üzerine ardı ardına Arınç ve Gökçek için suç duyuruları geldi. 
Arınç'ın "görevi kötüye kullanma" ve "suçu gizleme" suçlarını işlediği iddia ediliyor. Gökçek'in ise "zimmet" ve "görevi kötüye kullanma" suçunu işlediği öne sürülüyor.

Eğer savcılık suç unsuruna rastlarsa, Gökçek için İçişleri Bakanlığı'ndan izin istenecek. Bülent Arınç için ise dokunulmazlığı nedeniyle fezleke düzenlenerek Meclis'e gönderilecek.


 


Erdoğan'ın 'parlamenter sistem, bekleme odasında' sözüne suç duyurusu


Melih Gökçek'ten Bülent Arınç'a cevap: Hesabını vereceksin


Arınç'ın 'parsel parsel sattı' açıklaması yargıda

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS