Gökçek'i kızdıran protesto

Gökçek'i kızdıran protesto

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ak Parti’li Belediye Başkanı Melih Gökçek, 1 Haziran’da seçimlerin tekrarlanacağı Eskişehir’in Mahmudiye ilçesinde mitingde konuşma yaparken bir kişinin "Mahmudiye’de hırsız var" yazılı dövizli protestosuyla karşılaştı. Gökçek’in polislere "Polis arkadaşım alır mısın? Şikayetçiyim" demesi üzerine bu kişi gözaltına alındı.

Mahmudiye ilçesinde  dün akşam saatlerinde Ak Parti tarafından mitin düzenlenen AK Parti Eskişehir milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katıldı. Otobüsün üzerinden yaklaşık 200 kişiye seslenen Gökçek, bazı bölgelerde seçimin iptal edilmesinin bu yerler için bir nimet olduğunu belirterek, "Külfet gibi gözüküyor ancak değildir. Partiler bu seçimlerde bütün ruhunu ortaya koyarlar bu seçimleri almaya gayret ederler. Başbakanımız ilçeler için bizleri görevlendirdi. Mahmudiye’yi de Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne emanet etti" dedi.

''Asfaltsız yer kalmayacak''

Mahmudiye ilçesine hizmetin CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin vermesi gerektiğini belirten Melih Gökçek, "Ama duydum ki geçen gün, seçimlerden önce Büyükerşen buraya gelmiş. Demiş ki ilçeler benden 2 sene hizmet beklemesin. Demiş mi? dememiş mi? Yalan mı? Ama Melih Gökçek’ten size başından söz, başında söz veriyorum sonunda da söyleyeceğim. Mahmudiye’nin 15 köyü dahil. Asfaltsız yeri kalmayacak. Hem de öyle 2 sene sonra değil bu sene bitireceğim" diye konuştu.

Melih Gökçek, Mahmudiyeli kadınlar için meslek edinme kursları, çocuklar için parklar, gençler için de futbol kulüpleri kurulması sözünü verdi.

'Ya Başbakan'ı ya da mevcut Cumhurbaşkanı'nı oy birliği ile seçeceğiz''

Geçmişte faize paranın yetişmediğini anlatan Melih Gökçek, "10 yılda başbakanın faizi indirmesi dolayısıyla Türkiye bütçesine kalan para 642 katrilyon lira. Onun için AK Parti’ye sahip çıkmamız lazım, onun için başbakanımıza dua etmemiz lazım. İnşallah cumhurbaşkanlığı seçiliyor, ya başbakan ya da mevcut olan cumhurbaşkanımız ikisinden birisini oy birliği ile seçeceğiz" diye konuştu.

''Polis arkadaşım alır mısın?''

Gökçek konuşmasını sürdürürken kimliği açıklanmayan bir kişi elindeki ’Mahmudiye’de hırsız var’ yazılı pankartı havaya kaldırdı. Gökçek de kürsüde dövizdeki yazıyı okuduktan sonra "Eğer kalkıp bunu CHP adına söylüyorsan o hırsızı ispat etmeyen şerefsizin ta kendisi. Polis arkadaşım alır mısın? Ben bu vatandaştan şikayetçiyim" dedi.

O protestocu serbest

Öte yandan Gökçek'in mitingindeki protestocu serbest bırakıldı

Eskişehir'in "Mahmudiye'de hırsız var" yazılı döviz açınca gözaltına alınan işsiz ve bekar 24 yaşındaki Mesut Öymen, götürüldüğü İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde yaklaşık 5 saat tutulduktan sonra serbest bırakıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS