"Gürcüler Çeçen komutanın kızı için çatıştı" iddiası

"Gürcüler Çeçen komutanın kızı için çatıştı" iddiası

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bir kişinin öldüğü, iki kişinin yaralandığı olayın ardında bir gönül ilişkisi ortaya çıktı. İddiaya göre, silahlı kavgada ölen Ahıskalı Vetan Mavludov ile Gürcistan uyruklu üç kişi arasında Çeçen komutan Sultan Kehursayev'in 24 yaşındaki kızı Laura'ya olan aşkları nedeniyle kavga yaşandı. Gözaltına alınan Gürcüler suçlamaları reddetti. Çeçen komutanın büyük kızı Latmira Kehursayev'in de bulunduğu 6 kişi ise aranıyor.

Olay Merkez Osmangazi İlçesi Panayır Mahallesi'nde geçen perşembe akşamı meydana geldi. İddiaya göre İstanbul'da bulunan Çeçenistan'da komutanlık yapan Sultan Kehursayev'in Bursa'da yaşayan kızı Laura Kehursayev ile evli olduğu bildirilen Vetan Mavludov arasında duygusal ilişki başladı. Bunu öğrenen Laura Kehursayev'in İstanbul'da yaşayan ablası Latmira Kehursayev, Vetan Mavludov'u telefonla arayarak kardeşinden uzak durmasını istedi. Tartışmanın ardından öfkelenen abla, 8 yakını ile birlikte iki otomobille Bursa'ya gelip, Panayır Mahallesinde Vetan Mavludov ve Türk vatandaşlığına geçen arkadaşları 35 yaşındaki Murat Demirel ve 36 yaşındaki Mahmut Eşref ile buluştu.


Taraflar arasında çıkan tartışma bir anda bıçakların kullanıldığı kavgaya dönüştü. Arbede sırasında 4 yerinden bıçaklanan 5 çocuk babası Vetan Mavludov kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirirken, göğsünden aldığı tek bıçak darbesi ile yaralanan arkadaşı Murat Demirel ise Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.


3 kişi gözaltına alındı


Kanlı olayın ardından soruşturma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kaçan iki otomobilin peşine düştü. Araçlardan biri Gemlik ilçesinde terk edilmiş olarak bulunurken, diğeri ise İzmit'te durduruldu. Otomobilde bulunan Gürcistan uyruklu 43 yaşındaki Maradi Onıani, 38 yaşındaki Aslan Mikaledze ve 30 yaşındaki Gurem Gegesshıdze gözaltına alındı.


Bursa Emniyet Müdürlüğü'nde iki gündür sorgulanan zanlılar yöneltilen suçlamaları kabul etmediler. İstanbul'dan Bursa'ya, Latmira Kehursayev'in isteği üzerine geldiklerini söyleyen üç zanlı, "Biz yaşanan görüşme ve tartışma sırasında otomobilde bekliyorduk. Kimseyi öldürmedik, yaralamadık. Suçsusuz" dedikleri öğrenildi.


Cinayette kullanılan bıçağı bulamayan Bursa polisi, sorgulamaları tamamlanan 3 zanlıyı bugün adliyeye sevkederken, olayla ilgili aranan aralarında Çeçen Komutanın kızı Latmira Kehursayev'in de bulunduğu 6 kişiye ulaşılamadığı öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS