Hakkari-Çukurca karayolunda patlama

Hakkari-Çukurca karayolunda patlama

Askerlerin, mayın arama tarama faaliyeti yürüttüğü sırada teröristlerce yola döşenen bomba, uzaktan kumandayla patlatıldı. Olaydacan kaybı olmadı, aynı güzergahta bir patlayıcı düzeneği daha tespit edildi.

Hakkari-Çukurca karayoluna teröristlerce döşenen patlayıcı, askerlerin mayın araması yaptığı sırada uzaktan kumandayla patlatıldı.


Silopi'de mayınlı saldırı: 4 polis şehit


Edinilen bilgiye göre, Hakkari-Çukurca karayolunun 12'nci kilometresinde mayın arama tarama faaliyeti yürüten askerlerin geçişi sırasında, teröristlerce yola döşenen 2 patlayıcı uzaktan kumandayla infilak ettirildi.


Patlayıcının askerlerin geçişi öncesinde infilak etmesi nedeniyle can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.
Olayın ardından bölgeye sevk edilen ekipler, çevrede yoğun güvenlik önlemi alarak karayolundaki arama tarama faaliyetine devam etti. Bu sırada karayoluna tuzaklanan ve diğer iki patlayıcıdan daha etkili olduğu değerlendirilen bir başka bomba düzeneği tespit edildi.Güvenlik güçleri, patlayıcının etkisiz hale getirilmesi için Hakkari-Çukurca karayolunu ulaşıma kapattı. Hakkari Dağ Komando TugayKomutanlığından kalkan helikopterlerin de havadan güvenliği sağladığı görüldü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS