Haliç Köprüsü Metrobüs yolunun bakımı hava durumu nedeniyle ertelendi

Haliç Köprüsü Metrobüs yolunun bakımı hava durumu nedeniyle ertelendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bu gece başlayacağını duyurduğu Haliç Köprüsü metrobüs yolundaki bakım-onarım çalışması, meteorolojinin hava durumu uyarısı nedeniyle ertelendi. İki gün sürmesi planlanan ve metrobüs trafiğinin ana köprüden sağlanacağı çalışma sırasında araç trafiği ise, yan köprüden çalışacak. Çalışma süresince Haliç Köprüsü ana yolu da Edirnekapı-Mecidiyeköy yönünde araç trafiğine kapatılacak.

Haliç Köprüsü metrobüs yolunda bakım ve onarım çalışmaları yapılacak. Çalışmalar Bu gece  saat 23.45'te başlayacaktı. Ancak meteorolojinin İstanbul'la ilgili hava durumu uyarısının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çalışmaların ertelendiğini duyurdu. Açıklamada, hava şartlarının düzelmesi durumunda yeni çalışma planının kamuoyuyla paylaşılacağı kaydedildi.


Metrobüs hattı asfaltını yenileme çalışmaları başladı


Daha önce yapılan açıklamaya göre, çalışmalar süresince Haliç Köprüsü Ana Yolu Edirnekapı-Mecidiyeköy yönü araç trafiğine kapalı olacak. Araç trafiği yan yola aktarılarak trafik akışı kesintisiz sağlanacak. Metrobüs seferleri ise Edirnekapı-Mecidiyeköy istikametindeki ana köprüden devam edecek. 


Bakım-onarım çalışmaları kapsamında ilk etapta yolda tıraşlama yapılacak. Sonrasında yola 4 cm Stone Mastik Asfalt serilecek. 


Çalışmaları, İBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Yol İşleri Daire Başkanlığı yapacak.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS