Hatip Dicle 21 yıl sonra Öcalan'la görüşecek

Hatip Dicle 21 yıl sonra Öcalan'la görüşecek
DHA

HDP'nin pazar günü İmralı'da Abdullah Öcalan ile yapacağı görüşmede yer alan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı Hatip Dicle, Öcalan ile 21 yıl aradan sonra görüşeceğini belirtti.

Genişletilen HDP'nin İmralı heyetinde Demokratik Özgür Kadın Haraketi'nden Ceylan Bağrıyanık ile birlikte yer alacağı belirtilen DTK Eş Genel Başkanı ve kapatılan DEP eski Milletvekili Hatip Dicle, HDP'den kendisine şimdiye kadar İmralı'ya gitme konusunda arayan olmadığını söyledi.


Dicle, İmralı'da bulunan Abdullah Öcalan ile dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın göndermesi sonucu 5 milletvekili ile 1993 yılında Lübnan'da görüştüklerini söyledi.


Dicle, gitmesi halinde Öcalan ile 21 aradan sonra görüşeceğini belirtti.


Devlet Bahçeli'ye ateş püskürdü!


HDP Grup Başkan Vekili ve İmralı heyeti üyesi Pervin Buldan, Adalet Bakanlığı'ndan İmralı ziyaretinin 30 Kasım Pazar günü genişletilmiş heyet ile gerçekleşeceğine dair bilgi verildiğini ancak, isimlerin Cuma günü kendilerine bildirileceğini söyledi.


Buldan, 3 kişilik heyet dışındaki isimler olarak sadece Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'ın isimlerini bakanlığa daha önce bildirdiklerini söyledi.


HDP heyeti 30 Kasım'da Öcalan ile görüşecek


İnanılmaz bulgu... 2 bin yıl önce bunu yapmışlar


21 yıl sonra Öcalan'la görüşme


MHP'den 'üniversitede askerlik' teklifi


Fıkra gibi afişler!


Cumhurbaşkanı'nın fıtrat çıkışına cevap: 'Kur'an-ı Kerim'de ayet yok'

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS