Kürkçü: "HDP çok kimlikli, kültürlü siyasetin parçasıdır"

Kürkçü: "HDP çok kimlikli, kültürlü siyasetin parçasıdır"

HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, partisinin Defne ilçesindeki düğün salonunda düzenlenen il kongresinde, HDP'nin yeni ortak yaşam için bir arada ve omuz omuza çalışarak, üreterek, kendi emeklerinin ürününü paylaştıkları dünya kurma amacıyla yola çıktığını anlattı.

HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü,partisinin Defne ilçesindeki düğün salonunda düzenlenen il kongresinde, yeni adımlar attıklarını ancak siyasi programa da sahip olduklarını ifade etti ve sözlerini şöyle sürdürdü:


"Bu programı Türkiye'nin bütün özgürlük, eşitlik ve hak mücadelelerinin içinden gelen yeni derslerle birleştiriyoruz. Hem bilgi dağarcığımız zengindir hem de her yeni bilgi karşısında yoksuldur. Halkların Demokratik Partisi, çok kimlikli, kültürlü ve inançlı topluma denk düşen ve laik
olmak isteyen siyasetin parçasıdır. Partimizin esasen şu veya bu milliyetle, halkla ilişkilendirilmesi çabalarının farkındayız. Halkların Demokratik Partisi'nin Türk partisi mi, Türkiye'nin partisi mi, Kürt partisi mi olduğuna  dair beyhude tartışmaları görüyoruz." Çözüm sürecine de değinen Kürkçü, şunları kaydetti:


"Deniliyor ki 'siz hem Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarına karşısınız hem de onununla çözüm siyaseti yürütüyorsunuz.' Bence bundan daha kötü sorulmuş, daha saçma biçiminde sorulmuş soru olamaz. Bir çözüm, barış müzakeresi dostlar arasında sürdürülmez. Zaten dost, anlaşıyor olsanız aramızda mesele, ihtilaf olmaz. Buradaki bütün tılsım sevmediğiniz, anlaşmadığınız, kendisinin karşısında durduğunuzla sizin çatışmaksızın yürüyeceğinize dair ihtimalin çıkıp
çıkmamasıyla ilgilidir. Bizim için çözüm dinamiği sempati ya da itimat ve güven değil, çıkarların ve ihtiyaçların ortaklığı meselesidir."


 Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimlerde Mehmet İnsan, HDP İl Başkanlığı'na seçildi.


İşte Maraş Katliamı'nın fotoğrafları


IŞİD vahşetinde son perde

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS