HDP'li Kürkçü: ''Partimize sempati duymak... ''

HDP'li Kürkçü: ''Partimize sempati duymak... ''

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, İzmir'de dün gece bir belediye otobüsünün yakılma girişimine ilişkin, "İsterse dünyanın en kutsal amacıyla olsun, kamuya hizmet veren vasıtaların tahrip edilmesi muhalefet sorumluluğuyla bağdaşmaz" dedi.

Kürkçü, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, "dün gece Ballıkuyu-Konak seferini yapan bir belediye otobüsünü yakma girişiminde bulunanların HDP sempatizanı olduğu" iddialarını hatırlatması üzerine Kürkçü, hiçbir gerekçeyle kamu malına zarar verilmesini tasvip etmediklerini söyledi. Bu eylemlerin muhalefet sorumluluğuyla bağdaştırılamayacağını ifade eden Kürkçü, şöyle konuştu:


HDP'den İmralı heyeti açıklaması


"İsterse dünyanın en kutsal amacıyla olsun, kamuya hizmet veren vasıtaların tahrip edilmesi muhalefet sorumluluğu ile bağdaşmaz. Ben bunları yaptıkları iddia edilen insanların partimizle illiyetini bilmiyorum. Partimize sempati duyan insanlar arasından da bunu yapmış olabilirler. Partimize sempati duymak, canı istediği zaman otobüs yakma hakkını kimseye vermiyor. Bu bağlantıyısaptarsak önce gençlerimizin, arkadaşlarımızın bunu hakikaten yapıp yapmadıklarını anlamak isteriz. Bizim fikirlerimizi kabul etmelerini isteriz. Bunların haklı olduğunu söylemek bizim için caiz değil. Ancak birkaç kişinin eyleminden dolayı o bölgede oturan binlerce kişi cezalandırılamaz."


Viski içen MHP'lilerin oranı HDP'lilerden fazla


Kürkçü, son yaşanan terör olaylarına ilişkin de bir çatışmazlık ortamının yeniden sağlanıp, sorunun çözümüne ilişkin ilerleme kaydedilmesini istediklerini dile getirerek, "PKK'ya da önerimiz; bu çatışmasızlık koşullarını oluşturmak için HDP'nin önünü açacak siyasetler uygulamalarıdır. Çatışmasızlığa geri dönüş herkesin kazancıdır" değerlendirmesini yaptı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS