HDP'li Yıldırım: ''Bu savaş zalim ve mazlumun savaşıdır''

HDP'li Yıldırım: ''Bu savaş zalim ve mazlumun savaşıdır''

PKK'nın 14 Ağustos 1984'te, Hakkari'nin Şemdinli ile Siirt'in Eruh ilçelerini basarak terör eylemlerini başlatmasının 31'inci yıldönümü nedeniyle dün gece Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde gösteri yapıldı. Burada konuşan HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, terör eylemleri için "Bu, zalim ve mazlumun savaşıdır" dedi.

Nusaybin İlçesi'nin Fırat Mahallesi'nde, HDP ve DBP'liler tarafından oluşturulduğu söylenen sözde mahalle meclisleri tarafından etkinlik düzenlendi. Burada toplanan, PKK ve Abdullah Öcalan lehine sloganlar atan gruba konuşan HDP milletvekili Gülser Yıldırım, son terör olaylarına değindi. İmralı'da çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın ortaya attığı düşüncenin, 7 Haziran seçiminde Kürt seçmende karşılığını bulduğunu öne süren Gülser Yıldırım, giderek artan terör olaylarıyla ilgili şu iddialarda bulundu:


"Bu savaş zalim ve mazlumun savaşıdır. Bu halk için canını veren çocuklarımızı savunmamız gerekir. Demokratik hakkımızı her alanda birliktelikle ortaya koymamız gerekir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saltanatı için başlattığı bu savaşı halkların birlikteliğiyle yeneceğiz. Onları önderimizle samimi görüşmeye kabul ettirebiliriz. Dolmabahçe mutabakatındaki maddeler uygulansaydı bugün bu savaş olmazdı. Onlar için samimi olmayan bizim ve halkımız için umut olan süreç, yine Erdoğan tarafından reddedildi ve ortadan kaldırıldı."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS