Hüseyin Çelik'ten seçim yorumu

Hüseyin Çelik'ten seçim yorumu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, yenilenen seçim sonuçlarını Twitter hesabından değerlendirdi. Çelik, AK Parti'nin oy oranlarını artırdığını belirterek, "CHP ile MHP bir AK Parti etmiyor" ifadesini kullandı.

Yalova ve Ağrı'nın da aralarında olduğu 14 noktada yenilenen seçimlere AKP kanadından ilk değerlendirme geldi.

Çelik Twitter hesabından yaptığı açıklamada AK Parti'nin 30 Mart'ta yapılan seçimlere göre oylarını yüzde 4.31 oranında artırdığına işaret etti.

İşte Hüseyin Çelik'in 6 maddede özetlediği seçim değerlendirmesi;

1)Bugün 14 il, ilçe ve beldede yapılan seçimlerde, resmi olmayan sonuçlara göre,kazanan tüm adayları Ak Parti camiası adına tebrik ediyorum.

2) Bu mini seçimde oylarını en çok arttıran yine Ak Parti olmuştur. 14 yerde 30 Mart'ta % 43.05 oy alan partimiz bugün % 47.36 oy almıştır.

3) CHP, 30 Mart'ta bugün seçim yapılan 14 yerin toplamında % 22.88 oy alırken, bugün oylarını % 24.75'e çıkarmıştır.

4) MHP ise % 9.85'ten % 8.21'e gerilemiştir. Ak Parti'nin artışı 4.31 puan, CHP'nin artışı 1.87 puan olurken MHP'nin kaybı 1.57 puandır.

5) Yani, uzun sözün kısası Türkiye'de seçmenin tavrında pek bir değişiklik yok. CHP+ MHP= % 32.96 ediyor ki, o da bir Ak Parti etmiyor.

6) Cumhurbaşkanlığı seçiminde ÇATI ADAY arayışında bulunan sayın Bahçeli'nin Partisi, bu durumda çatının ancak çivisi olmuş durumda.{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS