İdil'de polise bombalı tuzak

İdil'de polise bombalı tuzak

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde PKK'lılar, yola tuzakladıkları patlayıcı maddeyi polis zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı. Patlamanın aracın geçişinden saniyeler sonra meydana gelmesi nedeniyle ölen ve yaralanan olmadı. Yetkililer zırhlı aracın saniye farkıyla geçmesinin büyük bir faciayı önlediğini söyledi.

İdil'in Turgut Özal Mahallesi girişlerinde iş makineleri ile hendek kazan gruba müdahale etmek için bu sabaha karşı bölgeye zırhlı polis aracı gönderildi.


Şemdinli'de 1 şehit


Diyarbakır'da AKP İl Başkanlığı'na bombalı saldırı: 1 polis yaralı


Bingöl'de askeri araca bombalı saldırı


Hendek kazılan bölgeye yaklaşan zırhlı polis aracınının geçişi sırasında, önceden yola tuzaklanmış patlayıcı  uzaktan kumanda ile infilak ettirildi. Aracın geçişinden saniyeler sonra patlayan bomba nedeniyle bölgede bulunan ev ve işyerleri hasar gördü. Patlamanın olduğu yerde derin çukur oluşurken, yetkililer bombanın zırhlı aracın geçişinden saniyeler sonra patlamasının büyük bir faciayı önlediğini söyledi. 


Patlamanın ardından bölgeye giden zırhlı araçlardan havaya uyarı atışı yapıldı. Polis ekipleri havaya ateş ederek bölgeden uzaklaştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS