İhsanoğlu: "AK Partili kardeşlerime sesleniyorum... "

İhsanoğlu: "AK Partili kardeşlerime sesleniyorum... "

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Ankara'ya gelişinde binlerce vatandaş tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. İhsanoğlu burada yaptığı konuşmada, "Türk milleti, milliyetçiliği ayaklar altına alan insanı istemiyor. Türk milleti, milliyetçiliği öpüp başına koyanları istiyor. AK Partili kardeşlerime sesleniyorum; oylarınızı bize veriniz, o zaman partiniz de korunur, sizin düzeniniz de korunur, dağılmaz" dedi.

Binlerce araçlık konvoy eşliğinde, havaalından şehir merkezine geçen İhsanoğlu'na en büyük sürprizi ise atlarıyla karşılamaya gelen vatandaşlar yaptı.

Keçiören'de konuşan Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, "Türk milleti, milliyetçiliği ayaklar altına alan insanı istemiyor. Türk milleti, milliyetçiliği öpüp başına koyanları istiyor. AK Partili kardeşlerime sesleniyorum; oylarınızı bize veriniz, o zaman partiniz de korunur, sizin düzeniniz de korunur, dağılmaz. Milleti oyalamayın. Millet ciddi meseleleri, rejimin nereye gideceğini konuşmak istiyor. Siz rejimi mi değiştirmek istiyorsunuz? Siz kendi siyasi görüşünüzün vesayetini mi kurmak istiyorsunuz? Millet bunu dinlemek, tartışmak istiyor" dedi.


Füsun İhsanoğlu: 'Erdoğanlarla aile dostuyuz, şaşkınım'


"Bıraksınlar şiiri, edebiyatı"

Adaylığı açıklandığından bugüne kadar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında hiç kem söz söylemediğini dile getiren İhsanoğlu, devlet ve millet terbiyesinde bunun olmadığını söyledi.

İhsanoğlu, Türkiye'nin tek partili düzene gidemeyeceğini, 2014 yılında tek partinin, liderin olamayacağını ifade etti.

Türk milletinin her zaman mazlumların yanında olduğunu belirten İhsanoğlu, Türk Devleti'nin Türkmenlerin, Uygurların, Doğu Türkistanlıların da yanında olması gerektiğini kaydetti.

Rabia işareti yapan İhsanoğlu, "Bu işaret ne işareti? Rabia işareti. Hangi Rabia? Mısır'daki Rabia. Peki Doğu Türkistan'daki Rabia, Rabia değil mi? Rabia Kadir, Doğu Türkistanlıların lideri. Niye buraya gelemiyor? Bunu sorduk? Bunun cevabını alamadık hala. Bıraksınlar şiiri, edebiyatı" diye konuştu.


2000'li yılları böyle hayal etmişlerdi...

"Sizin aranızdan gelen birini seçin"

"Biz ekmeğimizi herkesle paylaşmaya hazırız, ama toprağımızı kimseyle paylaşmayacağız, bunu herkes bilsin" diyen İhsanoğlu, "Allah bu millete, bu devlete zeval vermesin. Bu milletin içerisine ayrılık tohumları ekmek isteyenlerin Allah cezasını versin. Biz birlik ve beraberlik, bütünlük istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı makamı ayırma, ayrıştırma, cepheleştirme makamı değil birlik ve beraberlik makamıdır" ifadesini kullandı. İhsanoğlu, şunları kaydetti:

"AK Partili kardeşlerime sesleniyorum; oylarınızı bize veriniz, o zaman partiniz de korunur, sizin düzeniniz de korunur, dağılmaz. ANAP, Doğru Yol dağıldı. AK Parti'yi seviyorsanız, güzel hizmetlerinin devam etmesini istiyorsanız, partinizi muhafaza ediniz, cumhurbaşkanlığına sizlerin yabancınız olmayan, sizin aranızdan gelen birini seçiniz."

İhsanoğlu, vatandaşlardan sandığa sahip çıkmalarını da istedi.

"Ne cihadı Allah aşkına?"

Ekmeleddin İhsanoğlu, daha sonra İncirli ve Yenimahalle'de birer konuşma yaptı.

İhsanoğlu, Yenimahalle'deki konuşmasında, "Milliyetçiliği ayaklar altına alıyoruz diyenlerle işimiz yoktur. Biz gurur duyuyoruz. Ne mutlu Türküm diyene. Bizim şiarımız budur" dedi.

 İstanbul'da bir grubun cihat namazı kılmak için geldiğini hatırlatan İhsanoğlu, "Ne cihadı Allah aşkına? Kime karşı? Bizim bildiğimiz son cihad 1. Dünya Savaşı'nda ilan edildi. Daha sonra ilan edilmedi. Yoksa ilan edildi de bizim haberimiz yok mu? Bunlar kim? Devletimiz, liderlerimiz, siyasetçilerimiz cevap vermiyor. Bir Allah'ın kulu çıksın da bize bu mücahitlerin kim olduğunu anlatsın" diye konuştu.

İhsanoğlu, konuşması sırasında kendisine verilen ekmeği öpüp alnına koydu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS