İhsanoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt

İhsanoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dile getirdiği, "O makamlara bizim desteğimiz sayesinde geldi " sözlerine, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Uluslararası görevlere gelmek bir minnet borcu değil, devlet adına, millet adına yapılan hizmetlerdir" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu bugün öğle saatlerinde Mısır Çarşısı'nı ziyaret etti

İhsanoğlu'na MHP'liler eşlik etti. TBBM Başkanvekili Meral Akşener, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ve MHP İstanbul İl Yöneticileriyle birlikte Mısır Çarşısı'nın Haseki kapısından giren İhsanoğlu basın mensuplarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Zaman zaman izdiham yaşandı. Yaşanan arbede sırasında MHP'lilerle gazeteciler arasında tartışma çıktı. Basın mensupları bu duruma tepki göstererek Mısır Çarşısı'ndan ayrıldı.

Mısır Çarşısı'nın Yeni Cami girişinde bekleyen gazetecilerin yanına gelen MHP İl yöneticileri özür diledi. İhsanoğlu da bir süre gazetecilerin yanına gelerek açıklamalarda bulundu. Ziyaretlerini vatandaş olarak yaptıklarını söyleyen İhsanoğlu, "Etrafımızda bir koruma ordusu yok, Milletle direkt temas halindeyiz. Bu candan alaka, samimi bir şekilde tezahür ediyor. Toplumun her kesiminden ilgi var. Herkes huzur istiyor" dedi.

Esnafın borçları düzenlenmeli

Yaşanan izdihamın programlarının aksamasına yol açtığını söyleyen İhsanoğlu, "Esnafımızın borçları için yeni düzenleme yazım. Sigorta borçlarının düşürülmesi lazım. Esnafımızı düşünmek lazım. Biz onlarla bu münasebeti kurarak, onların dertleriyle hemdert olmak, aynı zamanda bu insanlara gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkürlerimiz sunmak istiyoruz. Bu fırsatı bugün yakaladık" diye konuştu.

TRT tepkisi

Mısır Çarşısı'nda esnaf ziyaretinde bulunan İhsanoğlu basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başbakan Erdoğan'ın seçim çalışmalarında devletin olanaklarını kullandığını tekrarlayan İhsanoğlu, "TRT, 550 dakika Başbakanı vermiş, Selahattin beyle ikimize 4 dakika. Millet bunu görüyor. Millete ulaşmanın yolu devlet imkanlarıyla olmuyor. Kalpten kalbe gönül var. Gönülden gönüle bir yol var. O halk o yolu biliyor. Türkiye'de hiç kimse hakikatı saklamayaz" diye konuştu.

Erdoğan'a yanıt

Başbakan Erdoğan'ın dile getirdiği ''Bulunduğu görevlere desteğimizle geldi'' sözlerine de yanıt veren İhsanoğlu, " Benim bu göreve nasıl geldiğim çok açık birşeydir. Ben bunu her zaman söyledim. Bu Türkiye hükümetinin aday göstermesidir. Uluslararası görevlere gelmek bir minnet borcu değil, devlet adına, millet adına yapılan hizmetlerdir. Ben bu hizmetleri çok iyi şekilde yaptığıma inanıyorum"diye konuştu.

Erdoğan sloganı atan vatandaş uzaklaştırıldı

Ekmeleddin İhsanoğlu soruları yanıtladığı sırada yoldan geçen bir vatandaş " Recep Tayyip Erdoğan" şeklinde slogan attı. İhsanoğlu'na eşlik eden MHP'liler vatandaşı bölgeden uzaklaştırdı. Ardından devreye giren sivil polisler tartışmanın büyümesini önledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS